Rastislav Búgel Správy

Trnavčania, dajte si POZOR! Na cintorínoch platí ZÁKAZ zapaľovania sviečok

Sucho zasiahlo aj Trnavu. Na miestnych cintorínoch preto platí zákaz zapaľovania sviečok a kahancov.

Ilustračný obrázok k článku Trnavčania, dajte si POZOR! Na cintorínoch platí ZÁKAZ zapaľovania sviečok
Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

„Mestské služby mesta Trnava upozorňujú občanov na aktuálne platný zákaz pálenia sviečok, kahancov a manipulácie s otvoreným ohňom na všetkých cintorínoch na území mesta Trnava,“ informovalo mesto Trnava na svojom webe.

Podľa radnice je zmyslom zákazu predchádzať vzniku požiarov a následným škodám na majetku.

„Dôvodom je suché a enormne horúce počasie spojené s vetrom, ktoré môže v kombinácii s malým horiacim plameňom sviečky spôsobiť nemalé škody na hroboch a ostatnom majetku,“ upozorňuje vedenie mesta.

Menšie požiare

Počas uplynulého víkendu zaznamenali Mestské služby mesta Trnava hneď niekoľko menších požiarov zapríčinených práve horiacimi sviečkami a kahancami.

„Z tohto dôvodu žiadame návštevníkov cintorínov o rešpektovanie zákazu,“ uvádza mesto s tým, že zákaz je platný do odvolania.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Mohlo by vás zaujímať:

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM