Správy

Dve mestá v kraji spojí nová cyklotrasa: Jej výstavba sa oproti plánu ONESKORILA

Nová cyklotrasa bude mať viac ako 6 kilometrov. Investorom je Trnavský samosprávny kraj.

Ilustračný obrázok k článku Dve mestá v kraji spojí nová cyklotrasa: Jej výstavba sa oproti plánu ONESKORILA
Zdroj: Trnavský samosprávny kraj

Na brehu rieky Morava sa uskutočňujú stavebné práce súvisiace s vybudovaním nového úseku Moravskej cyklotrasy. TASR o tom informovala za realizátora, ktorým je spoločnosť Eurovia SK, PR manažérka a hovorkyňa Simona Tančáková.

Už mala byť hotová

Investorom výstavby je Trnavský samosprávny kraj (TTSK), zástupcovia kraja a miestnej samosprávy poklepali základný kameň už 1. mája 2022. „Samosprávny kraj získal na realizáciu projektu prostriedky z eurofondov. Predpokladáme začiatok výstavby v priebehu júna 2022. Úsek by mal byť hotový najneskôr do ôsmich mesiacov od začiatku výstavby,“ uviedol pre TASR v máji 2022 predseda TTSK Jozef Viskupič.

Obdobie výstavby je aktuálne naplánované od januára do septembra tohto roka.

Prečítajte si tiež

Takmer trištvrte milióna

„V rámci stavebných prác sa odstráni pôvodný kryt vrátane trávy na korune ochrannej hrádze a zbúrajú sa pôvodné polovegetačné betónové panely. Následne sa vytvoria obojstranné zemné zatrávnené krajnice so šírkou 0,25 metra a tri metre široký povrch z penetračného asfaltového makadamu. Na trase sa tiež odstráni desať kusov starých oceľových rámp, ktoré už neplnia svoju funkciu, a nahradia sa novými modernými rampami,“ informovala Tančáková.

Ako uviedla, počas výstavby sa zohľadnia existujúce inžinierske siete, ako napríklad plynovod, produktovod či elektrické vedenie, ktoré cyklotrasu križujú. „Na ochrannej hrádzi sa pre prejazd cyklistov navrhuje znížená rýchlosť 15 km/h,“ doplnila hovorkyňa realizátora.

Úsek dlhý 6,15 kilometra (km) vedie po korune ochrannej protipovodňovej hrádze rieky Morava. Dielo má hodnotu takmer 750-tisíc eur bez DPH.

Moravská cyklotrasa prepája medzinárodné cyklotrasy od Eurovelo 13 – Po stopách železnej opony s Baťovým kanálom. Nachádza sa v blízkosti miest Skalica a Holíč.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Ďalšie aktuálne témy

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM