Správy

Navštívte Vodné dielo Gabčíkovo: Otvorili tam moderné INFOCENTRUM s vyhliadkami

Ak hľadáte tip na zaujímavý výlet, osloviť by vás mohlo Vodné dielo Gabčíkovo. Nedávno tam otvorili moderné infocentrum s interaktívnymi panelmi a vyhliadkami.

Ilustračný obrázok k článku Navštívte Vodné dielo Gabčíkovo: Otvorili tam moderné INFOCENTRUM s vyhliadkami
8
Galéria

Štátny podnik Vodohospodárska výstavba (VV) otvoril moderné infocentrum na Vodnom diele Gabčíkovo. Spája záujem o zvýšenie povedomia verejnosti o envirotémach spoločne s ich interaktívnou prezentáciou. TASR o tom informoval sekretariát generálneho riaditeľa VV.

Zaujímavosti na jednom mieste

„Hlavnou činnosťou infocentra je podporiť environmentálne a energetické vzdelávanie verejnosti, informovať o dôležitých a zaujímavých informáciách o vode a vodnom diele a priblížiť vodné dielo a problematiku výroby elektrickej energie obnoviteľných zdrojov hravou formou pre najmenších,“ priblížili vodohospodári.

Čo ponúka?

Návštevníci tam nájdu interaktívne panely, ktoré ukazujú, ako funguje Sústava vodných diel Gabčíkovo-Nagymaros. Taktiež si môžu pozrieť filmy o Gabčíkove. Interaktívne panely a filmy sú uvedené v slovenskom, maďarskom, nemeckom a anglickom jazyku.

Infocentrum zabezpečuje aj celoročné exkurzie na vodnú elektráreň Gabčíkovo a Žilina.

Infocentrum zároveň rozširuje súčasné možnosti sprístupnenia Vodného diela Gabčíkovo pre verejnosť. K dispozícii je vyhliadka na plavebné komory z vonkajšej časti riadiacej veže, panoramatická vyhliadka na dielo zo strechy infocentra a presklená vyhliadka nad výjazdom z ľavej plavebnej komory. Prístupná je aj návštevnícka miestnosť priamo vo vodnej elektrárni.

Je to zadarmo

„Verejnosť nájde infocentrum otvorené v dňoch utorok až sobota v čase 9.00 až 16.00 h a vstup pre verejnosť je voľný, bez vstupného,“ uviedla VV. Dodala, že hlavným dôvodom otvorenia infocentra je pridať funkciu oddychu, rekreačného športu a vyžitia pre širokú verejnosť.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Ďalšie lákavé články

Nové infocentrum vo Vodnom diele Gabčíkovo
8
Galéria
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM