Rôzne

Obľúbená atrakcia láka: Na Katarínke sa začala letná turistická sezóna

Dňom otvorených dverí a svätou omšou sa začala počas tohto víkendu letná turistická sezóna na Katarínke pri Dechticiach v okrese Trnava.

Ilustračný obrázok k článku Obľúbená atrakcia láka: Na Katarínke sa začala letná turistická sezóna
Zdroj: OZ Katarínka

Súčasťou jej otvorenia bol kultúrny a zábavný program pre vyše tisícku návštevníkov, informovala za organizátorov Beáta Kohutiarová.

Ikonická stavba

Kostol a kláštor svätej Kataríny Alexandrijskej je súbor zaniknutých budov františkánskeho kláštora, pomerne zachovaných kostolných múrov a kostolnej veže zo 17. storočia, nachádzajúcich sa v pohorí Malé Karpaty.

2-tisíc dobrovoľníkov

Občianske združenie Katarínka sa spolu so Združením kresťanských spoločenstiev mládeže usiluje už od roku 1994 o záchranu ruín kostola a kláštora.

Počas 30 rokov dobrovoľníckych prác sa viac ako 2 000 dobrovoľníkom podarilo komplexne zakonzervovať všetky múry kostola, obnoviť zničenú kostolnú vežu a vytvoriť v nej expozíciu a rozhľadňu.

Čo objavili?

Zároveň objavili dve krypty, osem kaplniek a množstvo ďalších zaniknutých budov areálu. Odhalené boli najstaršie dejiny tohto miesta, ktoré siahajú do obdobia existencie gotickej kaplnky a cintorína z 15. storočia a ktoré sa v roku 1618 zmenilo na rozsiahly františkánsky kláštor a významné pútnické miesto.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Mohlo by vás zaujímať:

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM