Správy

Piešťany pripravujú NOVÚ parkovaciu politiku: Mesto dá prednosť domácim

Mesto Piešťany čaká rovnako ako viacero iných miest zmena parkovacej politiky. Na čo sa musia pripraviť vodiči?

Ilustračný obrázok k článku Piešťany pripravujú NOVÚ parkovaciu politiku: Mesto dá prednosť domácim
Zdroj: Mesto Piešťany

Júnové zasadnutie mestského zastupiteľstva (MsZ) sa bude zaoberať všeobecne záväzným nariadením (VZN) o dočasnom parkovaní motorových vozidiel v zóne s regulovaným státím. Koncepcia statickej dopravy v Piešťanoch bola schválená na MsZ v júni 2022. Informovala o tom referentka pre komunikáciu mesta Veronika Bardíková.

Ako uviedla, Piešťanom záleží na zachovaní atmosféry mesta oddychu a rekreácie a preto je dôležité aj naďalej venovať zvýšenú pozornosť verejnému priestoru a jeho využitiu. Počet vozidiel v meste však stúpa a situácia s parkovaním sa komplikuje.

„Parkovanie a odstavovanie vozidiel nie sú jedinou funkciou verejného priestoru, preto musia byť pri riešení parkovacích potrieb rovnocenne rešpektované nároky všetkých užívateľov priestoru, najmä chodcov, cyklistov, ale i hromadnej dopravy, zásobovania a podobne,“ informovala Miroslava Zrebná zo spoločnosti ARGUS – DS, ktorá koncepciu statickej dopravy vyhotovila.

Regulácia parkovania

Mestská parkovacia politika sa zameria na reguláciu parkovania s cieľom dosiahnuť optimálne využívanie verejných priestorov. Dôraz pritom kladie na zlepšovanie kvality života v Piešťanoch. Medzi ciele patrí napríklad zvýšenie obrátkovosti parkovacích miest v centre, presun strednodobých a dlhodobých návštevníkov centra z parkovísk v centre na parkoviská v jeho okolí.

Má tiež zabezpečiť možnosť obyvateľom parkovacích zón stáť v blízkosti ich trvalého bydliska za zvýhodnených podmienok. Nový systém počíta aj so zavedením rezidentských kariet a ulice budú rozdelené do jednotlivých zón.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Ďalšie aktuálne témy

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM