Správy

Z Piešťan priamo do Tel Avivu: Novú leteckú linku spustia už o niekoľko dní

Za približne tri a pol hodiny budete môcť byť z Piešťan v izraelskom Tel Avive. Novú linku spustia už začiatkom druhej polovice apríla.

Ilustračný obrázok k článku Z Piešťan priamo do Tel Avivu: Novú leteckú linku spustia už o niekoľko dní
Zdroj: Trnavský samosprávny kraj

Letisko Piešťany bude od 19. apríla poskytovať novú leteckú linku medzi Piešťanmi a Tel Avivom. TASR o tom informoval Martin Palkovič z Krajskej organizácie cestovného ruchu (KOCR) Trnavský kraj.

Nová letecká linka nebude iba vstupnou bránou pre turistov z Izraela do Trnavského kraja.

Koľko trvá let?

„Letenky sú k dispozícii aj pre cestujúcich zo Slovenska, ktorí chcú objaviť Izrael, jeho kultúru či miesta spojené s koreňmi kresťanstva. Okrem toho sa bude v lete z Piešťan lietať aj do prázdninových destinácií v Egypte a Turecku. Potvrdzuje sa, že zachrániť a rozlietať letisko malo zmysel,“ povedal predseda Trnavského samosprávneho kraja (TTSK) Jozef Viskupič.

Lietadlo pre 180 pasažierov z Tel Avivu pristane v kúpeľnom meste vždy v stredu o 18.10 h, odlety do Izraela sú plánované na 19.25 h. Let trvá približne 3,5 hodiny.

Prečítajte si tiež

Záujemcovia si môžu letenky kúpiť cez viaceré internetové rezervačné systémy.

Počet turistov v kraji stúpa

„Mať medzinárodné letisko v regióne je pre incomingový cestovný ruch výhodou. Touto linkou však otvárame aj ďalšie príležitosti pre slovenský podnikateľský sektor. Cestovné kancelárie majú možnosť vytvárať balíky zaujímavé pre slovenských dovolenkárov a pútnikov do Svätej zeme, ktorých súčasťou sú aj letenky na linke Piešťany – Izrael,“ doplnila riaditeľka KOCR Trnavský kraj Agáta Mikulová.

Piešťanské letisko prispeje k zvýšeniu počtu návštevníkov z Izraela v Trnavskom kraji, kde pred pandémiou práve oni patrili po Čechoch a Nemcoch počtom prenocovaní k najčastejším zahraničným hosťom.

„V roku 2022 zaznamenal Štatistický úrad SR nárast počtu izraelských turistov. Do Trnavského kraja ich zavítalo 2 854, pričom rok predtým ich bolo iba 558. V hoteloch a penziónoch strávili vlani dohromady 33 561 nocí,“ informoval Palkovič.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Ďalšie aktuálne témy

🛫 PREDAJ LETENIEK SPUSTENÝ, ODLEŤTE Z PIEŠŤAN PRIAMO DO TEL AVIVU A SPOZNAJTE KRÁSY IZRAELA 🇮🇱 Od 19. apríla spúšťame...

Posted by Trnavský samosprávny kraj on Thursday, March 23, 2023
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM