Krimi

Zákazníkov mal obrať o 300-tisíc eur! Záhorák poberal zálohy, balkóny však nezasklil

39-ročný konateľ firmy ostáva vo väzení. Polícia hovorí o viac ako 130 podvodoch.

Ilustračný obrázok k článku Zákazníkov mal obrať o 300-tisíc eur! Záhorák poberal zálohy, balkóny však nezasklil
Zdroj: www.pixabay.com

„Krajský vyšetrovateľ podal vo veci 132 podvodov návrh na podanie obžaloby. 39 ročný konateľ firmy na zasklievanie zostáva do rozhodnutia súdu vo väzbe,“ informuje polícia.

Muži zákona vykonali rozsiahle vyšetrovanie, ktoré zahŕňalo nielen množstvo operatívnej práce a zadovažovania dôkazov, ale aj veľký počet výsluchov svedkov a poškodených.

Obrovské škody

„Na základe vykonaných procesných úkonov vyšetrovateľ obvinil „podnikateľa“ z celkovo 132 skutkov podvodu. Poškodených mal svojim konaním pripraviť o viac ako 300-tisíc eur,“ dodáva polícia.

Ako informovala polícia, muž z okresu Skalica mal pred potenciálnymi klientmi vystupovať ako konateľ firmy zaoberajúcej sa najmä zasklievaním balkónov, terás a montážou prístreškov.

Prečítajte si tiež

Zatajoval sa, hrozí mu 15 rokov

„Od svojich zákazníkov mal po spísaní zmluvy o dielo požadovať zálohu vo výške približne polovice z celkovej dohodnutej sumy. Tá bola údajne potrebná na počiatočné náklady spojené s dodávkou a montážou materiálu. Práce však nezrealizoval a na naliehanie oklamaných zákazníkov nereagoval. Muž sa začal zatajovať a vyplatenú zálohu klientom nevracal,“ prezradila Polícia SR – Trnavský kraj.

Podľa polície tvorili veľkú časť podvedených ľudia v dôchodkovom veku: „Ani od nich sa neštítil pýtať zálohy za prácu vo výške aj niekoľko tisícok eur. Svoje služby ponúkal zákazníkom aj mimo Trnavského kraja. Policajti muža obvinili z obzvlášť závažného zločinu podvodu. V zmysle zákona mu môže hroziť trest odňatia slobody až na 15 rokov. Obvinený muž je vo väzbe.“

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Ďalšie aktuálne témy

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM