Krimi

Otrasný prípad z Trnavy: Babičke najskôr pomáhal, potom ju obral o desaťtisíce eur

Polícia obvinila z podvodu 53-ročného muža. Osamelú babičku pripravil podľa polície o viac ako 50-tisíc eur.

Ilustračný obrázok k článku Otrasný prípad z Trnavy: Babičke najskôr pomáhal, potom ju obral o desaťtisíce eur
Zdroj: Dnes24.sk

Nie každá pomoc je nezištná. V tomto prípade prišla 90-ročná pani Marta o viac ako 50-tisíc eur. Podrobnejšie informácie k prípadu nám prezradila hovorkyňa KR PZ v Trnave Mária Linkešová.

57-ročný Michal sa podľa polície zoznámil s Trnavčankou pred niekoľkými rokmi cez podomový predaj. Osamelej žene bez rodiny sa mal ozvať niekoľkokrát do roka.

„Občas jej nakúpil, ona mu niekedy požičala peniaze. Išlo o sporadické návštevy. Intenzívnejšie sa začal ozývať posledný rok,“ priblížila policajná hovorkyňa.

Koncom augusta mal už na návštevu prísť s notárkou. „Za jej účasti staršia pani podpísala generálnu plnú moc a došlo k overeniu jej podpisu. Muž tým získal právo disponovať so všetkými úsporami, ktoré staršia pani mala,“ uviedla hovorkyňa KR PZ v Trnave Mária Linkešová.

„Peniaze, ktoré mala na účte, začal postupne vyberať. Zaplatil z nich dlhy, niektoré stavil v stávkových spoločnostiach. Z účtu previedol na svoj účet viac ako 50-tisíc eur a v prípade, že by sa mu podarilo predať aj cenné papiere, ženu mohol pripraviť o ďalších takmer 60-tisíc eur,“ dodáva policajná hovorkyňa Mária Linkešová.

Obvinený sa podľa polície ku skutku priznal a časť peňazí vrátil. Podľa zákona hrozí za podvod na chránenej osobe trest odňatia slobody na 3 až 10 rokov.

Foto: ilustračné

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.

Zdroj: Dnes24.sk

Najčítanejšie