Dominika Handzušová Hokej

Po skvelom úvode bruchabôľ: Gladiátori neustáli zápas v Michalovciach

Trnavskí hokejisti začali duel na východe republiky štýlovo. Dvojgólové vedenie ale postupne stratili. Zápas poznačilo aj množstvo vylúčení na oboch stranách.

Ilustračný obrázok k článku Po skvelom úvode bruchabôľ: Gladiátori neustáli zápas v Michalovciach

Začiatok bol pre domácich hokejistov katastrofálny. Lisoň otvoril skóre už po 23 sekundách a následne v 4. minúte prekonal Okoličányho Hrbáčik. Dukla zareagovala oddychovým časom.

Dávid Okoličány, talentovaný mladý brankár, následne zatiahol roletu. Michalovčania zlepšili hru a vyvíjali na bránu s Mirom Hálom enormný tlak. Ten sa ale neraz vyznamenal.

V druhej tretine znížil na rozdiel gólu Briják. Gladiátori dokázali opäť veľmi dlho odolávať tlaku, ktorý často vyúsťoval až do oslabení. Dvakrát dokonca Michalovce hrali vo výhode o dvoch hráčov, no ani to im nepomohlo. Až tretiu takúto presilovku dokázal využiť Čížek. Chvíľu na to pri signalizovanom vylúčení výhodu využil Halás a celkom zvrátil dosiaľ pre Duklu nepriaznivé skóre. Napriek dobrému začiatku Trnavy tak body domov nepriniesla.

HK Dukla Michalovce – HK Gladiators Trnava 3:2 (0:2, 1:0, 2:0)

Góly: 22. Briják (Tkáč), 54. Čížek (Kubát, Šechný) v presilovke o dvoch, 54. Halás (Briják) – 1. Lisoň (Baran, Kamenický), 4. Hrbáčik (Bachratý).

Vylúčenia: 9:15 na 2 min, navyše Bednár 5+DKZ údery, 10 zhodenie rukavíc, Podsedlý 5+DKZ údery, 10 zhodenie rukavíc – Lisoň 5+DKZ údery, 10 zhodenie rukavíc, Čunderlík 10 nešportové správanie, Baran 10 nešportové správanie, Hluch 5+DKZ údery, 10 zhodenie rukavíc, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0.
Strely na bránu: 52:26 (19:11, 16:11, 17:4).
Rozhodovali: P. Korba – Hric, Vyšný. Diváci: 1050

Michalovce: D. Okoličány – Ján Šeliga, Kubát, Milan Bednár, Boboš, Ma. Tkáč, Briják – Kubiš, Šechný, Banovský – Halás, Linet, Čížek – Fedorko, Majerník, M. Schnelly – Rožník, Podsedlý.

Trnava: Hála – Poláček, Reho, Krajčík, Valjent, Burzala, U. Demo, Kubica, Závodský – Lisoň, M. Baran, Kamenický – Hluch, M. Čunderlík, P. Barinka – Budiak, Hrbáčik, Bachratý ml.