Monika Hanigovská Rôzne

Po Trnave a okolí budú jazdiť historické skvosty: Veterány sa predvedú v plnej kráse

Bude sa skutočne na čo pozerať. Krásne historické kúsky sa vypravia po svojej 100 km púti. Odštartujú v srdci Trnavy, pričom sa ukážu na ďalších miestach. Nenechajte si ich ujsť.

Ilustračný obrázok k článku Po Trnave a okolí budú jazdiť historické skvosty: Veterány sa predvedú v plnej kráse
32
Galéria
Foto: Monika Hanigovská / Zdroj: Dnes24.sk

V Trnave a v okolí si prídu na svoje všetci milovníci krásnych áut. V srdci Malého Ríma, na Trojičnom námestí odštartuje bohatá prehliadka veteránov. Klub historických vozidiel Oldtimer Club Trnava už po 21-krát organizuje zraz historických vozidiel s názvom Trnavských 100 km.

Parádne vozidlá sa vyberú naprieč krajom a budú brázdiť cesty 17.- 18. augusta. Predseda KHV Trnava Miloš Krištofík nás informoval podrobne o ich plánovanej trase.

Historické vozidlá uvidíme na našich cestách v dvoch etapách, pričom vychutnať si ich budeme môcť aj v okolitých dedinách a mestách v rámci Trnavského kraja.

Trasa prvej etapy

Trnavských 100 km odštartujú 17. augusta o 10.00 hod. z Trojičného námestia (1.etapa). Odtiaľ sa podľa slov predsedu v KHV Trnava vyberú cez Trakovice, Hlohovec, Kľačany, Zbehy, Čeľadice a Nitrianskej Stredy.

Od 12.00 do 14.00 hod. ich budú môcť fanúšikovia historických skvostov vidieť v smere Solčany – Rybárska bašta. A to na trase Nitrianska Streda, Čeľadice, Horné Obdokovce, Veľké Ripňany a Radošina.

O 15.00 hod. zastavia na parkovisku Čertova pec. Potom sa vydajú postupne cez obce a mestá ako Banka, Piešťany, Trebatice, Krakovany, Vrbové, Šterusy, Dolný Lopašov, Chtelnica, Dechtice, Naháč a Trstín. Pričom tátoše zakončia svoju trasu v prvý deň v Smoleniciach o 17.00 hod.

Foto: Monika Hanigovská / Zdroj: Dnes24.sk

Trasa druhej etapy

Na druhý deň, 18. augusta veterány vyštartujú zo Smoleníc o 09.00 hod (2. etapa). Odtiaľ v plnej kráse budú prechádzať cez Horné Orešany, Suchú nad Parnou, Zvončín, Trnavu, Ružindol, Budmerice, Jablonec, Cífer, Slovenskú Novú Ves, Voderady, Pusté Úľany, Sládkovičovo a Tomášikovo.

Od 11.30 do 14.00 hod. zastavia v Jahodnej pri penzióne Alba Regia, Tomášikove, o 15.00 hod. prejdú cez Horné Saliby, kde sa ukážu v plnej zostave pred obecným úradom. Ďalej sa vydajú cez Matúškovo, Galantu, Sládkovičovo, Abrahám, Majcichov a Zeleneč.

V Trnave sa ukážu aj po tretíkrát. Od 16.00 do 17.00 zaparkujú pred reštauráciou Relax, kde prebehne výstava týchto kúskov. Svojou spanilú jazdu ukončia opäť v Smoleniciach a to o 17.30 hod.

V našej fotogalérii si môžete pozrieť, aké krásne vozidlá zavítali minulý rok do Malého Ríma.

Veľká FOTOGALÉRIA: Do Trnavy zavítali nádherné veterány
32
Galéria
Foto: Monika Hanigovská / Zdroj: Dnes24.sk

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Trnavy a okolia

Foto: archívne

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie