Krimi

Polícia dvíha varovný prst: V Trnavskom kraji pribúdajú nehody s chodcami!

Polícia v Trnavskom kraji upozorňuje na pribúdajúci počet nehôd s chodcami. Informovala o tom hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trnave Mária Linkešová.

Ilustračný obrázok k článku Polícia dvíha varovný prst: V Trnavskom kraji pribúdajú nehody s chodcami!
7
Galéria

V okrese Galanta prišiel v sobotu (14.12.) o život 34-ročný muž.

„Neosvetlený sa pešo presúval smerom od Galanty na Sládkovičovo, bez reflexných prvkov a po strede cesty. Vodič, ktorý ho zachytil, ho nemal šancu vidieť. Polícia alkohol u vodiča nezistila,“ uviedla Linkešová.

K ďalšej nehode s účasťou chodkýň prišlo v pondelok 16. decembra v meste Senica mimo priechodu pre chodcov.

„Ešte za tmy, ráno, vykročili na cestu spoza autobusu tri staršie ženy bez toho, že by sa presvedčili, či je to pre nich bezpečné. Ženy vo veku 81, 62 a 75 rokov skončili v nemocnici a zo zranení, ktoré utrpeli pri náraze s autom, by sa mali liečiť približne niekoľko týždňov,“ doplnila krajská policajná hovorkyňa. Dychová skúška 21-ročnej vodičky bola negatívna. Obe nehody polícia naďalej vyšetruje.

Zisťuje aj okolnosti dopravnej nehody v Trnave na Hlbokej ulici pri čerpacej stanici.

Ešte len 6-ročný chlapec vbehol na priechod pre chodcov, aj keď svietilo červené svetlo stoj.

Vodič, ktorý bol v tesnej blízkosti priechodu, sa snažil nárazu vyhnúť, no vzhľadom na krátku vzdialenosť došlo k zrážke s dieťaťom. Dieťa utrpelo vážne poranenie nohy a bolo prevezené do nemocnice. Polícia alkohol u vodiča nezistila.

V Trnavskom kraji pribúdajú nehody s chodcami!
7
Galéria
Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie