Správy

Práce na moste D1 a R1 pri Trnave napredujú: Búracie práce sú ukončené

Počas terajšej etapy prechádza opravou vonkajšia časť mosta. Doprava na moste ostala zachovaná v dvoch jazdných pruhoch pri stredovej rímse.

Ilustračný obrázok k článku Práce na moste D1 a R1 pri Trnave napredujú: Búracie práce sú ukončené
12
Galéria
Zdroj: Národná diaľničná spoločnosť

Národná diaľničná spoločnosť (NDS) ukončila búracie práce súvisiace s komplexnou rekonštrukciou mosta pri Trnave v mieste križovania diaľnice D1 a rýchlostnej cesty R1. V rámci nich z mosta demontovali pôvodné príslušenstvo a vybúrali pôvodné konštrukčné časti až na úroveň nosnej konštrukcie. Hotová je aj betonáž nového spádového betónu, informovala NDS.

Práce na oprave 80 metrov dlhého mosta budú pokračovať vystužením a betonážou rímsy, osadením mostných záverov či celoplošnou izoláciou. Nasledovať bude realizácia asfaltových vrstiev vozovky, osadenie zábradlového zvodidla a zábradlia, ako aj dokončovacie práce.

Mohlo by vás zaujímať

Dve etapy

Komplexná oprava mosta nastala po štyroch dekádach jeho prevádzky a je nevyhnutná pre jeho ďalšie dlhodobé a bezproblémové využívanie. Realizácia je rozdelená do dvoch etáp, aby bol minimalizovaný vplyv na plynulosť dopravy.

Počas terajšej etapy prechádza opravou vonkajšia časť mosta. Doprava na moste ostala zachovaná v dvoch jazdných pruhoch pri stredovej rímse. Uzavretý je pripájací pruh z diaľnice D1 na R1 v smere Bratislava – Trnava. Z tohto dôvodu je doprava z D1 smerujúca do Trnavy presmerovaná po R1 smer Nitra. V križovatke Vlčkovce navádza obchádzková trasa vozidlá ponad R1 späť na smer do Trnavy.

Práce na moste sú vykonávané nepretržite 24 hodín sedem dní v týždni. NDS apeluje na motoristov, aby dodržiavali obmedzenia súvisiace s opravnými prácami, a to najmä rešpektovanie rýchlostných limitov.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Ďalšie správy

Začala sa rozsiahla rekonštrukcia mosta v križovatke D1 a R1 pri Trnave
12
Galéria
Zdroj: TASR/Lukáš Grinaj
Zdroj: Facebook
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM