Júlia Vargová Krimi

Prázdninová bilancia z ciest: Menej nehôd aj alkoholu, 5 ľudí sa domov nevrátilo

Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Trnave zverejnilo vyhodnotenie dopravnej situácie počas leta v Trnavskom kraji.

Ilustračný obrázok k článku Prázdninová bilancia z ciest: Menej nehôd aj alkoholu, 5 ľudí sa domov nevrátilo
Zdroj: KR PZ Trnava

Počas prázdninových mesiacov zaznamenala polícia v Trnavskom kraji 224 dopravných nehôd, čo je v porovnaní s uplynulým rokom o 11 menej. Informovala o tom Martina Kredatusová, hovorkyňa KR PZ v Trnave.

„Domov k svojim blízkym sa nevrátilo 5 ľudí, čo je o 2 viac ako vlani. Ťažké zranenia utrpelo 17 osôb (o 3 menej) a ľahko sa zranilo 94 (o 35 menej),“ opisuje pozitívne štatistiky Kredatusová.

Ako ďalej uvádza krajská policajná hovorkyňa, z celkového počtu bolo požitie alkoholu zistené v 26 prípadoch, čo je o 9 menej v porovnaní s minuloročným le­tom.

„Najviac dopravných nehôd zavinili vodiči motorových vozidiel, 4 nehody zavinili dospelí chodci a 11 majú na svedomí cyklisti, z toho 3 deti,“ pokračuje Martina Kredatusová.

Hovorkyňa ozrejmuje, že hlavnými príčinami nehôd bolo porušenie povinností vodiča, nedovolená rýchlosť a nesprávna jazda cez križovatku. Ďalej dodáva, že najviac nehôd sa stalo v obci, z toho 22 v dôsledku požitia alkoholu.

Počet dopravných nehôd v jednotlivých okresoch Trnavského kraja počas letnej sezóny 2019:

Okres Trnava D. Streda Galanta Hlohovec Piešťany Senica Skalica
Počet nehôd 47 35 28 29 35 27 23

Foto: Ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie