Dominika Handzušová Hokej

Prehra s Mikulášom nič nezmenila: Do štvrťfinále dostali Gladiátori Detvu

Napriek prehre v poslednom kole základnej časti ostali trnavskí hokejisti na siedmej priečke. Na play-off tak vycestujú do Detvy.

Ilustračný obrázok k článku Prehra s Mikulášom nič nezmenila: Do štvrťfinále dostali Gladiátori Detvu

Gladiátori nad Mikulášom viedli 2:0, potom však Hollý zatiahol roletu a na druhej strane sa brankári dokonca striedali.

Gólový úvod

Liptáci akoby zaspali úvod a Trnava to využila. V 3. minúte sa presadil bombou od modrej Reho, v 5. Lisoňovu prihrávku cez os využil strelou z prvej Môcik. A to ešte medzitým gólovú strelu Burzala na poslednú chvíľu Hollý zblokoval hokejkou. Následne hrala Trnava oslabenie a nepodarilo sa jej upratať si priestor pred bránou. Z dorážky tak znížil na 2:1 Uhrík.

Dokonaný zvrat

Druhá tretina priniesla úplne iný hokej. Obrany si dávali väčší pozor a najmä Liptáci mali výrazne menší počet striel na bránu. Chyby Trnavy ale dokázali využiť takmer na sto percent. Najprv v 29. minúte zaváhanie využil Kuric na vyrovnanie. O desať minút sa ujalo nahodenie Hriňu od modrej čiary a tým hostia stav zvrátili vo svoj prospech.

Hála striedal, inkasoval aj Petrovič

Tretiu tretinu začínali Gladiátori presilovkou, ale vyrovnať sa im nepodarilo, práve naopak. V oslabení sa na odrazený puk dotiahol Macík a Hálu vyhnal z brány bekhendovým blafákom. Ani Petrovič dlho čisté konto neudržal, Uhrík v 47. minúte za jeho chrbát nasmeroval puk odrazený od zadného mantinelu. Krátko na to sa ešte raz presadil Macík, keď tečoval presilovkovú strelu Devečku od modrej. Trnava ešte hrala niekoľko presiloviek, ale Liptáci si svoj vyšší náskok už vziať nenechali.

HK Gladiators Trnava – MHk 32 Liptovský Mikuláš 2:6 (2:1, 0:2, 0:3)

Góly: 3. Reho (Môcik, Baran), 5. Môcik (Lisoň, Burzala) – 8. Uhrík (Poliaček, Piatka) v presilovke, 29. Kuric (Sukeľ, Macík), 39. Hriňa (Piatka, Uhrík), 43. Macík v oslabení, 47. Uhrík (Kadlubiak, Sukeľ), 48. Macík (Devečka, Kuric) v presilovke.

Strely na bránu: 33:33 (11:17, 9:6, 13:10)
Vylúčenia: 5:5. Presilovky: 0:2. Oslabenia: 0:1.
Rozhodovali: Goga – Návratek, Synek. Diváci: 254

Trnava: Hála (43. Petrovič) – Poláček, Reho, Krajčík, Valjent, Burzala, U. Demo, Kubica, Závodský – Lisoň, M. Baran, Môcik – Hluch, M. Čunderlík, P. Barinka – Glemba, D. Schmidt, Kovaľ – D. Božik, Hrbáčik, Rosa.

L. Mikuláš: Hollý – Hriňa, T. Devečka, M. Školiak, Kadlubiak, Janči, Mezovský, Nitriansky – P. Bartík, M. Sukeľ, Macík – Roháč, Trochta, Števuliak – Uhrík, Piatka, Poliaček – Janček, Ju. Kuric.

Konečná tabuľka (po odpočítaní zápasov s Prievidzou)

Ďalší program

Trnava odohrá ako siedmy tím prvé dva štvrťfinálové zápasy na ľade v Detve (v piatok 6. a v sobotu 7. februára). Následne sa predstaví doma v utorok 10. februára od 17:00 hod. V prípade potreby sa bude hrať ešte v Trnave v stredu 11. februára opäť o 17:00 hod. a v piatok 13. februára v Detve. Hrá sa na tri víťazné zápasy.

HL: Trnava - L. Mikuláš