Tlačové správy

Prezidentský kandidát Rado Procházka: Dnes sú u nás ľudia rovní a rovnejší

Rado Procházka predstavil v Trnave svoju novú knihu. Nejasná správa z Planéty opíc je jeho už dvanástym výtlačkom. Okrem iného v nej nájdete množstvo blogov, tém na zamyslenie i jeho celkový pohľad na súčasnú politickú scénu.

Ilustračný obrázok k článku Prezidentský kandidát Rado Procházka: Dnes sú u nás ľudia rovní a rovnejší
Zdroj: Dnes24.sk

Čítačka a autogramiáda s prezidentským kandidátom Rado Procházkom dopadla nad očakávania. Slovenský politik predstavil svoje novovzniknuté dielo Trnavčanom a v rámci diskusie sa venoval aj pálčivejším otázkam postu prezidenta. „Je to rekapitulácia mojich troch rokov vo verejnej službe a môjho pohľadu na to, čo sa dialo okolo. Je to moja reakcia na každodenné veci s pokusom o presah. Hlavný leitmotív je to, že cítim potrebu spoločenstva, kde každý k tomu ohňu bude mať rovnako blízko. Lebo dnes sú u nás ľudia rovní a rovnejší a mne záleží na tom, aby mal každý rovnakú šancu v prístupe k verejným zdrojom,“ opísal knihu Procházka.

Asi dvadsiatka Trnavčanov diskutovala vyše hodinu. Ľudia boli zvedaví na zákony, politiku aj jeho záujmy, prišla reč aj na právomoci prezidenta. „Naša ústava je napísaná tak, že je tam široký priestor pre výklad. Aký kto ten priestor využije, taký ho má. Je tam aj veta, že prezident zabezpečuje riadny chod ústavných orgánov. To sú vláda, súdy, parlament. Tak keď to zabezpečuje, musí sa o to aj starať. Nikto iný než prezident nemá väčšiu možnosť otočiť kormidlom justície. Prezident menuje predsedu a podpredsedov ústavného súdu, predsedu a podpredsedov najvyššieho súdu, generálneho prokurátora a troch členov súdnej rady. A to dáva prezidentovi naozaj možnosť zariadiť, aby tie súdy začali fungovať rýchlejšie a s väčšou dôverou ľudí. Najdôležitejšie na tej funkcii cítim, že treba dať ľuďom pocit, že sa ich má kto zastať.“

V knihe Rado Procházka zozbieral do nej svoje texty z posledných rokov – blogy, zamyslenia a eseje, rovnako rozhovory a záznamy z parlamentných vystúpení. Čitateľ má prostredníctvom tejto knihy možnosť spoznať jedného z ľudí, ktorí sa uchádzajú o post hlavy štátu. Môžu spoznať muža, ktorý chce viesť a meniť Slovensko. Chce začať proces generačnej výmeny politikov a byť nielen reprezentantom, ale krajine a ľuďom v nej aktívne pomáhať. Knihu uvádza v kníhkupectvách Panta Rhei vo viacerých slovenských mestách Rado Procházka osobne.

foto: Roman Skyba

Čítačka s prezidentským kandidátom Radom Procházkom
3
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM