Správy

Prichádza obľúbená Letná zóna bez peňazí: Veci si môžete odniesť ZADARMO

Letná zóna bez peňazí má záujem o dobré a funkčné veci. Obľúbené podujatie má aj charitatívny rozmer.

Ilustračný obrázok k článku Prichádza obľúbená Letná zóna bez peňazí: Veci si môžete odniesť ZADARMO
Zdroj: Facebook.com/Zóna bez peňazí v Trnave

Letná zóna bez peňazí 2023 sa bude v Trnave konať v sobotu 24. júna. V piatok 23. júna organizátori budú od darcov od 14.00 do 18.00 h prijímať oblečenie, veci do domácnosti, hračky, školské pomôcky, obuv, knihy a ďalšie na pôde Gymnázia Jána Hollého, kde sa akcia opäť uskutoční.

Veci si zo zóny môže odniesť každý zadarmo.

„Pre letnú zónu máme záujem o letné oblečenie, zimné odevy sa dostanú na rad zase na jeseň. Prijímame také, ktoré by si darca ešte sám obliekol,“ zdôraznila za organizátorov zo školy a skupinu dobrovoľníkov Zuzana Šujanová.

Deravé svetre, špinavé hračky či roztrhané knihy sa preberať nebudú. Zóna bez peňazí je určená napríklad mladým rodinám s deťmi, seniorom, všetkým, ktorých postretla neľahká životná situácia, ale aj pre študentov či kreatívne typy, ktoré dávajú veciam druhú šancu.

Čo nenájde majiteľa, pomôže iným

Samotnou sobotnou zónou sa charitatívny rozmer podujatia nekončí. Organizátori dodatočne zabezpečia, aby oblečenie a veci, ktoré si na zóne nenájdu svojho majiteľa, poputovali do organizácií, ktoré pomáhajú rôznou formou skupinám ľudí a jednotlivcom v nepriaznivej životnej situácii a pôsobia v Trnave a jej okolí.

„Vítaní sú na zóne všetci, ktorým myšlienka znovu využitia pekného oblečenia a vecí, ktoré by inak skončili na skládke nie je cudzia a záleží im na našej krásnej planéte, ktorú určite nechcú mať plných odpadkov,“ dodala Šujanová.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Ďalšie aktuálne témy

Ahojteee. Ekozóňáci....Zóna bez peňazí je tu.....23. júna môžte priniesť veci na darovanie 👕🎩👛👠🧸⚽,24.6.si môžte prísť vybrať veci, ktorým dáte druhú šancu.

Posted by Zóna bez peňazí v Trnave on Monday, May 22, 2023
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM