Správy

Príležitosť pre seniorov z Trnavy: Počas leta sa môžu skamarátiť s dotykovými telefónmi

Seniori z Trnavy sa môžu skamarátiť s dotykovými telefónmi a tabletmi. Pomôže im v tom unikátny tréningový program.

Ilustračný obrázok k článku Príležitosť pre seniorov z Trnavy: Počas leta sa môžu skamarátiť s dotykovými telefónmi
Zdroj: Pexels.com

Trnavskí seniori budú môcť počas letných mesiacov získať nové digitálne zručnosti.

Dni plné tréningu

Prácu s dotykovým telefónom či tabletom im umožní lepšie zvládať program Smart Senior, 21-dňový tréningový denník, ktorý pripravila bratislavská Akadémia vzdelávania dospelých a seniorov – Kogneo a má záujem ho posunúť aj starším ľuďom do regiónov. Informovala o tom autorka projektu, PR akadémie Dagmar Brucková.

„Štúdie naznačujú, že ľudský mozog si v priemere vyžaduje približne 21 dní na osvojenie si nového návyku. Práve preto sme navrhli program v dĺžke 21 dní, aby sme seniorom pomohli natrvalo zlepšiť ich digitálne zručnosti a skamarátiť sa so svojím zariadením,“ uviedla.

Dostanú úlohy

Stačí sa bezplatne zaregistrovať na stránke www.kogneo.org/smartsenior a na emailovú adresu im bude v priebehu júna doručený tréningový denník Smart Seniora v elektronickej podobe, ktorý si môžu následne vytlačiť. Budú postupovať každý deň jednotlivými úlohami, ktoré im pomôžu osvojiť si zariadenie.

„Keďže digitálny svet je pre mnohých seniorov veľkou neznámou, v denníku hneď v úvode nájdu aj Slovník dotykov, ktorý ich oboznámi so základnými pojmami digitálneho jazyka,“ doplnila Brucková.

Akadémia plánuje informačné workshopy po krajských mestách, v Trnave sa uskutoční 12. júla od 10. hodiny v Lifestarter Space na Šrobárovej 6. „Seniorom lepšie vysvetlíme, o čom je program Smart Senior, pomôžeme im v prípade potreby nastaviť ich zariadenie, aby mohli začať trénovať a tiež od nás dostanú tlačenú verziu denníka,“ doplnila autorka projektu.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Ďalšie aktuálne témy

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM