Prvé narodeniny štadióna: Trnavský futbal si rozbalí zaujímavé darčeky

Trnavský štadión Antona Malatinského - City Arena osláví svoje prvé narodeniny. Pozrite si program.

Monika Hanigovská
Ilustračný obrázok k článku Prvé narodeniny štadióna: Trnavský futbal si rozbalí zaujímavé darčeky
Foto: Monika Hanigovská / Zdroj: Dnes24.sk

Trnavský štadión Antona Malatinského – City Arena oslávi v piatok 19. augusta svoje prvé narodeniny. Oslavy sa začnú už o 18.00 h na pešej zóne na rohu Športovej ulice a Dolných Bášt odhalením takmer dva a polmetrovej bronzovej sochy Antona Malatinského, ktorej autorom je sochár Pavol Dubina.

Prečítajte si:Trnavská City Arena oslávi prvé narodeniny: Splní aj svoj sľub!

„Je zobrazený v jeho typickom postoji a kabáte, ako ho Trnavčania poznali z obdobia, keď už nebol aktívny hráč, ale tréner a manažér,“ povedal Dubina o svojom diele, ktoré vznikalo podľa fotografií, ale posledné slovo mal Malatinského syn Dušan. „Myslím, že sa nám podarilo verne zachytiť podobu,“ dodal Dubina. Umelecké dielo bude odhalené pod záštitou Trnavského samosprávneho kraja a FC Spartak Trnava.

Prečítajte si:Talenty, ktoré preslávili naše mesto: 5 mien, na ktoré môžu byť Trnavčania pyšní

Na slávnostnom akte sa zúčastní viacero veľkých mien futbalovej Trnavy, medzi nimi aj Valerián Švec, Ján Hucko či Jozef Adamec.

V rovnaký deň o 20.00 h splní CITY ARENA svoj sľub o tom, že štadión nebude slúžiť iba športu. Trnava totiž privíta päťnásobného „Slávika“ – legendárnu českú rockovú kapelu Olympic," informoval v tlačovej správe Ľudovít Tóth. Koncert ukončí veľkolepý ohňostroj.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Trnavy a okolia.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Odporúčame