Júlia Vargová Krimi

Prvý polrok na cestách Trnavského kraja: Pri každej ôsmej nehode asistoval alkohol

Policajti vyhodnotili prvý polrok na cestách kraja. Oproti minulému roku zomrelo na cestách viac osôb a zvýšil sa aj počet vodičov, ktorí jazdili pod vplyvom alkoholu.

Ilustračný obrázok k článku Prvý polrok na cestách Trnavského kraja: Pri každej ôsmej nehode asistoval alkohol
Zdroj: KR PZ Trnava

V priebehu prvého polroka došlo v Trnavskom kraji k 730 dopravným nehodám, teda každý deň sa stali v priemere dve nehody. Informovala o tom hovorkyňa KRPZ v Trnave, Martina Kredatusová. „V tomto údaji nie sú zahrnuté škodové udalosti, ktoré boli riešené ako poistné. Najviac, 201 nehôd, bolo v okrese Trnava, pričom vo všetkých okresoch, okrem Dunajskej Stredy, došlo k nárastu v ich počte,“ uvádza hovorkyňa.

Podľa policajných štatistík v celom kraji na cestách zomrelo17 ľudí, čo je o dvoch viac ako vlani. „V okresoch Trnava, Dunajská Streda a Galanta, ktoré sú najfrekventova­nejšími, zomrelo 14 osôb. V Hlohovci sme smrteľnú nehodu nemali,“ ozrejmuje Kredatusová.

Polícia pozitívne hodnotí pokles v počte ťažko zranených, o deväť osôb. „Celkom 36 ľudí utrpelo vážne zranenia, pričom hranica medzi ťažkým zranením a usmrtením môže byť niekedy veľmi krehká,“ vysvetľuje hovorkyňa a dodáva, že významný pokles zaznamenali najmä v okrese Dunajská Streda. Ľahké zranenia podľa informácií z polície utrpelo celkom 358 ľudí, pričom v minulom roku ich bolo o 50 menej.

„V čom však výrazne naši vodiči vynikajú, je alkohol za volantom. V 89 prípadoch, teda asi pri každej ôsmej nehode, asistoval alkohol,“ zdôrazňuje Kredatusová dodávajúc, že najčastejšie si vodiči vypili a spôsobili nehodu v okresoch Trnava, Dunajská Streda a Galanta.

„Špecifickou kategóriou sú chodci, najzraniteľnejší účastníci cestnej premávky. Približne každý týždeň sa stala jedna nehoda s chodcom, takmer polovica z nich sa odohrala na priechodoch. Len 4 nehody s chodcami sa zaobišli bez zranení,“ dodáva hovorkyňa KRPZ v Trnave a v mene trnavskej polície želá všetkým, aby sa z ciest vrátili domov živí a zdraví.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie