Správy

Radnica chce obnoviť tri vnútrobloky: Vyhlásila súťaž pre architektov

Mesto vypísalo ďalšiu architektonicko-krajinársku súťaž. Tentokrát plánuje obnovu troch vnútroblokov na Tehelnej.

Ilustračný obrázok k článku Radnica chce obnoviť tri vnútrobloky: Vyhlásila súťaž pre architektov
Zdroj: Dnes24.sk

Ďalšiu architektonicko-krajinársku súťaž vypísalo mesto Trnava na obnovu verejných priestranstiev v rámci obytného súboru Tehelná.

Chce revitalizovať tri vnútrobloky, aby vytvorilo oddychové prostredie pre obyvateľov. Informoval o tom primátor Peter Bročka.

Mesto vypísalo už viacero architektonických súťaží na verejné priestranstvá, medzi nimi sú aj obnovy sídlisk. Začiatkom októbra vyhlásilo víťaza súťaže na obnovu sídliska Linčianska s deviatimi dvormi, predtým to boli okrem iných súťaže na Hospodársku ulicu či časť sídliska Družba – Agátka.

Dôležité termíny

Do aktuálnej dvojkolovej súťaže na Tehelnú treba odovzdať doklady do 4. novembra, následne vybraní štyria uchádzači predložia návrhy do 17. decembra.

Predpokladané investičné náklady na realizáciu stavby sú 1,25 milióna eur. Všetci uchádzači z druhého kola dostanú režijné odmeny vo výške 1750 eur.

Očakávania radnice

„Od návrhov očakávame také riešenie dvorov, aby sa stali pre obyvateľov atraktívnym prostredím so zachovaním komorného oddychového charakteru, v ktorom bude možné vykonávať voľnočasové aktivity pre všetky generácie a ktoré bude obohatené o možnosti rozvoja a vzniku miestnych spoločenstiev,“ uviedlo mesto v podkladoch pre súťaž.

Foto: ilustračné

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM