Aktualizované Filip Chudý Krimi

Rozsiahly požiar predajne v Trnave: Na miesto vyslali expertov, FOTO

Predajňu sedačiek v Trnave zachvátili plamene. K požiaru privolali desiatky hasičov.

Ilustračný obrázok k článku Rozsiahly požiar predajne v Trnave: Na miesto vyslali expertov, FOTO
Zdroj: Prezídium HaZZ

Viac ako tri desiatky profesionálnych a dobrovoľných hasičov už viac ako štyri hodiny zasahujú pri požiari v Trnave. Informovala o tom Katarína Križanová z komunikačného a organizačného oddelenia Prezídia Hasičského a záchranného zboru.

„Plamene zachvátili dvojpodlažnú budovu, v ktorej sa nachádza predajňa sedačiek,“ povedala Križanová.

Ako ďalej uviedla, hasiči pracujú na lokalizácii požiari aj pomocou výškovej techniky a zabraňujú jeho ďalšiemu rozšíreniu.

K udalosti bola vyslaná aj expertízna skupina na zisťovanie príčin vzniku požiaru z Požiarnotechnic­kého a expertízneho ústavu Ministerstva Vnútra SR v Bratislave, nakoľko škoda je podľa Križanovej predbežne vyčíslená na viac ako 200-tisíc eur. „Z dôvodu silného zadymenia budú pracovníci z Kontrolného chemického laboratória CO z Nitry vykonávať merania kvality ovzdušia,“ dodala.

Podľa výsledkov kontrolného merania v smere šírenia dymu v širšom okolí neboli zaznamenané žiadne zvýšené hodnoty škodlivé pre občanov. Hasiči rozobrali časť konštrukcie strechy, cez ktorú pomocou výškovej techniky vykonávajú hasebné práce. Pripojila najnovšie informácie Križanová.

Hasičom sa požiar skladu a predajne sedačiek v Trnave podarilo krátko po 19.30 hod. úplne zlikvidovať. „Hasiči budú po zbalení vecných prostriedkov a techniky postupne odchádzať na svoje základne. Škoda na objekte bola predbežne vyčíslená na približne 500-tisíc eur,“ doplnila Križanová.

Pozrite si aj zábery priamo z miesta požiaru.

OBRAZOM: Rozsiahly požiar predajne sedačiek v Trnave
22
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM