Monika Hanigovská Hokej

Skalica zdolala Trnavu: Gladiátori nepredali svoju kožu lacno

Trnavskí hokejisti prehrali na pôde súpera 5:2. Prvá tretina sa niesla bez gólov na oboch stranách. Na ľadovej ploche sa však do konca zápasu úspešnejšie presadila HK Skalica.

Ilustračný obrázok k článku Skalica zdolala Trnavu: Gladiátori nepredali svoju kožu lacno

Do boja sa pustili v piatok HK Skalica vs. HK Gladiators Trnava. V prvej tretine si diváci neužili žiadne góly v bránke súpera, brankári si podržali čisté kontá.

V druhej tretine na začiatku hry sa svojej šance chopil Mrázik a strelil Gladiátorom prvý gól, 1:0. Skalica sa však dlho netešila zo svojho vedenia, keď Valo úspešne zakončil akciu gólom do bránky súpera a vyrovnal na 1:1. Dávid si však nachystal odvetu, ktorá pristála v trnavskej bránke (2:1).

Hokej Slovensko: viac aktuálnych správ z hokeja

Na začiatku tretej tretiny Jurák zakončil akciu gólom a HK Skalica viedla 3:1, na čo reagoval strelou gladiátor Klema, 3:2. Posledné slovo však mala Skalica, keď v tretej tretine stihla súperovi do konca zápasu darovať dva góly, Mrazík premenil svoju šancu na 4:2 a Kotzman na 5:2.

HK Skalica – HK Gladiators Trnava 5:2 (0:0, 2:1, 3:1)

Góly: 23. a 54. Mrázik, 26. Jaša, 42. Jurák, 60. Kotzman – 25. Valo, 53. Klema