Júlia Vargová Iné športy Šport

Škoda koncoviek: Volejbalistky v zápase II. časti extraligovej sezóny neuspeli

Prvá marcová nedeľa sa niesla v športovom duchu. Trnavčanky, ktoré sa v minulom kole v Prešove dočkali prvej výhry v sezóne, tentoraz doma nestačili na UKF Nitra.

Ilustračný obrázok k článku Škoda koncoviek: Volejbalistky v zápase II. časti extraligovej sezóny neuspeli
Zdroj: HIT UCM TRNAVA

Keď nezvládli koncovky, prvé dva sety prehrali zhodne 24:26. V prvom sete domáce hráčky viedli 9:1 aj 14:8 a v závere mali setbal (24:23), no na zisk setu napokon nedosiahli. Najviac bodujúcou aj najužitočnejšou hráčkou stretnutia (MVP) sa stala Darja Doludová (18 b.)

„Škoda koncoviek, chýbalo nám viac odvahy po obrane,“ hovorí Rastislav Filípek, tréner Trnavy. Zápas HIT UCM TRNAVA proti VOLLEY PROJECT UKF NITRA skončil 0:3 (-24, –24, –21). Trval 78 minút, rozhodovali: Juráček a Čuntala. Volejbalistky počas zápasu podporovalo osemdesiat divákov.

HIT UCM TRNAVA – VOLLEY PROJECT UKF NITRA 0:3

Zápas odohrali v Mestskej športovej hale.

Za Trnavu nastúpili: R. Vojtechová 1, N. Kubová 7, Behúnová 7, Režná 7, Vasková 7, Doludová 18, libero Gondeková (Rihová 0, Grófová 2, Homolová 0). Tréner: R. Filípek.

Nitru zastúpili: Peťková 3, Mišonovová 14, Konečná 12, Halušková 8, Töröková 7, Poláčková 12, libero Žúdelová (Kočišová 0). Tréner: T. Sarna.

MVP: Darja Doludová (Trnava)

Zdroj: Hit Trnava