Rôzne

Skúška dospelosti na naozaj nevšednom mieste: Pri Trnave sa maturuje vo väznici

V Ústave na výkon trestu odňatia slobody v Hrnčiarovciach nad Parnou pri Trnave sa spolu so štartom nového pracovného týždňa začínajú aj maturity. Päť odsúdených ukončí svoje štúdium na Arcibiskupskom gymnáziu biskupa Pavla Jantauscha zložením záverečnej skúšky.

Ilustračný obrázok k článku Skúška dospelosti na naozaj nevšednom mieste: Pri Trnave sa maturuje vo väznici
Zdroj: TASR

Študenti v elokovanom pracovisku školy priamo vo väznici budú maturovať zo slovenčiny, nemčiny, angličtiny, občianskej náuky, dejepisu a katolíckeho náboženstva. Podľa riaditeľa ústavu Mareka Kresana jeden z maturantov si podal aj prihlášku na Trnavskú univerzitu.

„Na prijímacie skúšky pôjde v sprievode našich príslušníkov. Mesiac po tom mu končí pobyt v našom zariadení,“ povedal Kresan. „Je to mladý chlapec, prvýkrát trestaný za drogy a jeho rodina ho podporuje, tak veríme, že všetko dopadne dobre,“ dodal riaditeľ.

Na gymnáziu študuje aktuálne podľa Kresanových slov spolu 37 odsúdených. Ďalších 26 sa učí na Strednej odbornej škole obchodu a služieb za kuchárov, inštalatérov, maliarov a stolárov a v dvoch triedach Strednej odbornej školy automobilovej desať študentov za automechanikov. Deviati odsúdení si dokončujú základné vzdelanie. Všetka výučba prebieha za múrmi väznice.

Foto: archívne

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie