Správy

Slávnosť ruží aj oslava MDD: V rozáriu grófky Chotekovej odštartujú novú sezónu

Prvý júnový víkend v regióne Trnava ponúkne aj otvorenie novej ružiarskej sezóny v rozáriu M. H. Chotekovej v Dolnej Krupej. Tešiť sa môžete na prehliadky aj ochutnávky.

Ilustračný obrázok k článku Slávnosť ruží aj oslava MDD: V rozáriu grófky Chotekovej odštartujú novú sezónu
6
Galéria
Zdroj: Trnavský kraj zážitkov

V čase najväčšieho rozkvetu ruží sa začína nová ružiarska sezóna v rozáriu M. H. Chotekovej v Dolnej Krupej v okrese Trnava. Piaty ročník jej otvorenia sa bude konať v sobotu 1. júna, informovala Katarína Hanicová z Medolandie, ktorej súčasťou je rozárium.

Návštevníci môžu absolvovať prehliadky rozária so sprievodcom, pripravený je aj sprievodný program vrátane ochutnávky ružovej medoviny venovanej zakladateľke prvého rozária na Slovensku, grófke Chotekovej.

Mohlo by vás zaujímať

Slávnosť ruží aj MDD

Deti sa zabavia vo Včeláriu, kde na ne čaká náučný chodník a pohybové aktivity. Sprievodným podujatím otvorenia sezóny v rozáriu bude Slávnosť ruží v parku klasicistického kaštieľa susediaceho s areálom rozária a oslava Medzinárodného dňa detí.

Krupanská fčela

Pre záujemcov o návštevu rozária bude k dispozícii bezplatná doprava, tzv. Krupanská fčela. Autobus bude premávať zo železničnej stanice v Trnave do obce Dolná Krupá a späť, potvrdil Alexander Prostinák, riaditeľ Oblastnej organizácie cestovného ruchu Trnava Tourism.

Ružová grófka Mária Henrieta Choteková vybudovala najväčšie rozárium v Európe na svojom panstve v obci Dolná Krupá na prelome 19. a 20. storočia. Aktuálne sa v ňom nachádza 2500 koreňov ruží vyše 250 odrôd.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Ďalšie správy

Rozárium M. H. Chotekovej - Medolandia
6
Galéria
Zdroj: Medolandia
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM