Krimi

Slovenský raper pôjde do chládku na 10 rokov: Zavaril si v biznise s drogami

Väčšine z obžalovaných z policajnej akcie Venal 6 pôvodne hrozili vyše 20-ročné tresty.

Ilustračný obrázok k článku Slovenský raper pôjde do chládku na 10 rokov: Zavaril si v biznise s drogami
Zdroj: YouTube.com/Palermo

Raper Pavol M. alias Palermo dostal za činnosť pre zločineckú drogovú skupinu z okolia Serede desaťročný úhrnný trest väzenia. Špecializovaný trestný súd (ŠTS) v Pezinku vo štvrtok odsúdil na nepodmienečné tresty aj ďalších piatich spoluobžalovaných. Všetci priznali vinu. Prípad sa týka policajnej akcie Venal 6. Rozhodnutie súdu v časti výroku o treste zatiaľ nie je právoplatné.

Zločin a trest

ŠTS uložil úhrnné tresty od päť do 12 rokov väzenia. V prípade Zdenka S. úhrnný 14-ročný trest, keďže už bol predtým právoplatne odsúdený. Všetci dostali tiež trest prepadnutia majetku a ochranný trojročný dohľad. Dvojica Milan M. a Martin M. sa vzdali práva na podanie odvolania. Ostatní, rovnako aj prokurátor, si ponechali lehotu.

„Súd zvážil všetky poľahčujúce okolnosti vo vzťahu k môjmu klientovi. Trest považujeme za zákonný a správny. Ponechali sme si lehotu na podanie odvolania,“ uviedla obhajkyňa Pavla M. Ivana Kochanská.

Priznali sa

„Súd ocenil mimoriadnym znížením trestov pod spodné hranice trestných sadzieb skutočnosť, že sa obžalovaní k zažalovaným trestným činom doznali,“ vyhlásila predsedníčka senátu ŠTS Pamela Záleská.

Obžalovaní podľa jej slov svojimi priznaniami pomohli rýchlejšiemu a jednoduchšiemu objasneniu prípadu. Súd sa po uznaní viny mohol zamerať len na výšku uložených trestov a ochranných opatrení.

Väčšine z obžalovaných pôvodne hrozili vyše 20-ročné tresty.

Zločinecká skupina z okolia Serede mala pôsobiť v oblasti Trnavského kraja. Obžalovaných bolo v rámci tohto prípadu 13 osôb. Sedem nepriznalo vinu a v ich prípade pokračuje na ŠTS proces. Na čele zločineckého gangu zo Serede mal stáť Slavomír W., ktorého ŠTS na jar neprávoplatne odsúdil na 24 rokov odňatia slobody.

Mohlo by vás zaujímať

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM