Futbal

Trnava zvládla duel v Podbrezovej jednoznačne 3:0 a obsadí bronzovú priečku rovnako ako v minulom ročníku.

Ilustračný obrázok k článku Spartak nedal Podbrezovej žiadnu ŠANCU: Víťazstvom POTVRDIL zisk tretieho miesta
Zdroj: TASR/Lukáš Grinaj

Futbalisti FC Spartak Trnava zvíťazili v predposlednom 9. kole nadstavbovej skupiny o titul vo Fortuna lige v Podbrezovej 3:0. Hostia tak potvrdili konečné tretie miesto v tabuľke, o ktoré už nemôžu prísť.

Domácim patrí štvrtá priečka, pretože majú lepšie skóre ako piata Banská Bystrica.

Spartak sa dostal do vedenia v 21. minúte duelu. Prenikajúceho Abdulrahmana Taiwa fauloval brankár Richard Ludha a rozhodca Marián Ruc nariadil penaltu. Obranca Filip Twardzik ju premenil a zaznamenal svoj druhý gól v sezóne. V druhom polčase Taiwo dvoma gólmi potvrdil presvedčivé víťazstvo Trnavy.

Fortuna liga – 9. kolo nadstavbovej skupiny o titul:

FK Železiarne Podbrezová – FC Spartak Trnava 0:3 (0:1)

Góly: 21. Twardzik (z 11 m), 65. a 76. Taiwo, ŽK: Ludha, Špyrka – Štefánik, Procházka. Rozhodovali: Ruc – Štofik, Halíček, 1500 divákov

Podbrezová: Ludha – Oravec, Bakaľa, Bartoš – Ďatko (74. Faško), Grešák, Bariš (66. Paraj), Blahút (66. Talakov) – Špyrka (46. Kukoľ), Kováčik (46. Sangare) – Pavúk

Spartak: Vantruba – Twardzik, Kóša, Štetina, Koštrna – Bukata (81. Oseni), Štefánik (74. Paur), Procházka – Ofori (74. Azevedo), Taiwo (81. Ristovski), Daniel (81. Iván)

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.