Spartak si drží odstup na čele tabuľky: Futbalisti zdolali MFK Michalovce, FOTO

Spartak Trnava zdolala MFK Michalovce. Na čele ligovej tabuľky si tak drží komfortný náskok.

Ilustračný obrázok k článku Spartak si drží odstup na čele tabuľky: Futbalisti zdolali MFK Michalovce, FOTO
5

Spartak Trnava zdolala v sobotu MFK Michalovce 0:3 v 12. kole. Dej zápasu výrazne ovplyvnila 5. minúta, keď sa po pravej strane predral Čanturišvili a Čonka umiestnil loptu do siete – 0:1. Následne sa hostia zamerali na rýchle kontry a v 23. minúte po jednej z nich viedli už 2:0, keď Jirka potrestal chybu michalovskej obrany. Michalovčania mohli znížiť, ale v stopercentnej šanci v 45. minúte Danko netrafil bránku.

V druhom polčase sa obraz hry zmenil. Michalovčania sa snažili, ale v 55. minúte Šimčák spálil stopercentnú šancu. V 63. minúte mohli domáci skórovať, no Dankova strela opäť išla tesne vedľa. Hostia sa naďalej zameriavali na rýchle protiútoky a po jednej z nich zvýšili striedajúcim Kadlecom na 3:0. Snaha domácich v závere nepriniesla ani čestný úspech.

MFK Zemplín Michalovce – FC Spartak Trnava 0:3 (0:2)

Góly: 5. Čonka, 23. Jirka, 83. Kadlec. Rozhodovali: Pavlík – Benko, Hrčka, ŽK: Danko, Carrillo – Lukič, Vlasko, 1813 divákov

Zostavy:

Michalovce: Kira – Sviarčinskij, Kavka, Carrillo, Božok – Grič (88. Bednár) – Koscelník, Žofčák, Danko (74. Bragin), Šimčák (55. Regáli) – Sulley

Spartak: Vantruba – Lukič (73. Kadlec), Tóth, Godál, Čonka (79. Hladík) – Sloboda, Pehlivan – Čanturišvili (90. Lovás), Vlasko, Jirka – Egho

Anton Šoltis, tréner Michaloviec: „Vstup do zápasu sme si predstavovali ináč. Chceli sme hrať aktívne, no prvý polčas sme mali príliš veľký rešpekt zo súpera. Táto prehra je pre nás príliš krutá, musíme zdvihnúť hlavy, pretože na nás čakajú ďalšie dôležité zápasy.“

Nestor El Maestro, tréner Trnavy: „Zvyčajne je v Michalovciach veľmi ťažké zvíťaziť, vždy to bývajú vyrovnané zápasy. Aj tento bol pre nás náročný, dali sme však tri góly a žiadny sme nedostali.“

V priloženej fotogalerii si môžete vychutnať fotoreportáž zo zápasu MFK Michalovce – Spartak Trnava

V OBRAZOCH: Spartak Trnava zdolala MFK Michalovce