Futbal

Spartak si poradil s DAC Dunajská Streda: Vyšvihol sa na DRUHÚ priečku!

Futbalisti Spartaka Trnava zvíťazili v 6. kole Fortuna ligy nad DAC Dunajská Streda 3:1 a v tabuľke sa posunuli na druhé miesto. Domáci sa ujali vedenia zásluhou Erik Daniela, po zmene strán v silnom lejaku pridal po signáli z rohového kopu druhý gól Martin Mikovič.

Ilustračný obrázok k článku Spartak si poradil s DAC Dunajská Streda: Vyšvihol sa na DRUHÚ priečku!
Zdroj: TASR/Lukáš Grinaj

Futbalisti Spartaka Trnava potvrdili v sobotnom ligovom dueli s DAC Dunajská Streda nárast formy a po triumfe 3:1 sa v tabuľke posunuli už na druhú priečku, o skóre práve pred svojho súpera zo Žitného ostrova.

Spartakovci „vyleteli“ na súpera a v 16. minúte išli do vedenia zásluhou Daniela. Po zmene strán zahrali signál z rohového kopu a Mikovič dal dôležitý druhý gól. Hostia síce korigovali kontaktným gólom Nicolaescuho, takmer vzápätí však Bukata opäť posadil Trnavu na koňa tretím gólom. Na výsledku už nič nezmenila ani červená karta pre Mikoviča, viac ako polhodinové oslabenie zvládli červeno-čierni v defenzívnom bloku a hostí okrem brvna po hlavičke Brunettiho v podstate do ničoho vážneho nepustili.

Čo na to tréneri?

Michal Gašparík, tréner Spartaka: „V tejto sezóne sa nám daria dobré vstupy do zápasov a polčasov. Aj dnes sme to potvrdili. Tlačili sme sa za gólom, skórovali sme po štvrťhodine, takisto v úvode druhého polčasu po signáli po rohu. Od začiatku bolo na nás cítiť, že ideme za troma bodmi, cítil som, že tam bola emócia, eufória a herná kvalita, ktorá bola do vylúčenia na našej strane. Dôležitý bol tretí gól, keby sa Dunajská Streda vrátila do zápasu, bolo by to ťažké. Napokon sme to ubránili aj vďaka zmene rozostavenia, v desiatich sme nepúšťali súpera do vyslovene gólových príležitosti. V závere mali nebezpečné štandardky, ale nakoniec to bol pre nás pekný výsledok.“

Prečítajte si tiež

Adrián Guľa, tréner Dunajskej Stredy: „Domáci vyhrali absolútne zaslúžene, boli dôraznejší, hladnejší a išli za víťazstvom viac ako môj tím. Získali sme veľa nie veľmi dobrých informácií, ale niekedy veľmi potrebných pri budovaní mužstva a víťaznej mentality tímu. Verím, že tie informácie, čo najskôr uchopíme a v najbližšom zápase predvedieme to, na čo sme boli zvyknutí od vstupu do sezóny. Teda väčšiu energiu, väčšie zaangažovanie, väčší tímový duch a samozrejme aj hernú kvalitu. Ešte raz: Nezaslúžili sme si vyhrať, preto gratulujem domácim k zaslúženému triumfu.“

FC Spartak Trnava – FK DAC 1904 Dunajská Streda 3:1 (1:0)

Góly: 16. Daniel, 46. Mikovič, 55. Bukata – 53. Nicolaescu, ŽK: Kóša, Mikovič – Dimun, Kalmár, ČK: 58. Mikovič (Spartak), rozhodovali: Smolák – Hancko, Halíček, 3879 divákov

Spartak: Takáč – Koštrna, Štetina, Kóša, Mikovič – Savvidis – Daniel (61. Tumma), Bukata (90. Čurma), Štefánik (73. Paur), Bamidele Yusuf (61. Bolaji) – Boateng (73. Ristovski). Tréner: Gašparík.

DAC: Veszelinov – Blackman, Kružliak, Risvanis (68. Brunetti), Muhamedbegovič (46. Ciganiks) – Balogh, Dimun (79. Kalmár), Káčer – Veselovský (79. Szánthó), Krstovič, Ramadan (46. Nicolaescu). Tréner: Guľa

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.