Futbal

Futbalisti MFK Skalica remizovali v 7. kole Fortuna ligy so Spartakom Trnava 1:1. Domáci išli do vedenia v 60. minúte, keď sa po akcii Romana Hašu presadil Yann Michael Yao. V 89. minúte si strelil vlastný gól Oliver Podhorin.

Ilustračný obrázok k článku Spartak si so Skalicou podelil body: V závere sme mohli rozhodnúť, tvrdí tréner, FOTO
9
Zdroj: TASR/Lukáš Grinaj

Vypredaný štadión na Záhorí videl viac futbalového umenia až po prestávke, z gólu sa ešte pred zásahom Yaa tešila Trnava, no zakončujúci hráč Spartaka bol v postavení mimo hry. Hostia mali v závere tlak a podarilo sa im vyrovnať. V neúplnej tabuľke sú Skaličania ako nováčik na deviatom mieste so šiestimi bodmi, Spartak je na tretej priečke s dvanástimi bodmi.

Ako to videli tréneri?

Juraj Jarábek, tréner Skalice: „Vedeli sme, že Trnava je v laufe a posledné zápasy dali až sedem gólov. Samozrejme, že, oni sú niekde inde, čo sa týka kvality a zohratosti, ale my sme sa pripravili dobre a chlapci plnili do bodky cely zápas. Na polčas som hovoril chalanom, že ta šanca príde. Ale ten prvý polčas nebol úplne pekný. Bolo tam veľa prerušení. Trnava čakala, my sme čakali. Od druhého polčasu to bolo lepšie a divákom sa musel páčiť viac. Za posledných dvadsať minút chlapcov nepochválim. Nechceli sme hrať tak hlboko v bloku, boli sme šiesti v línii. Tí chalani, ktorí tam nastúpili, musia bojovať a ukázať viac. Sú to chalani, ktorí v mládežníckych kategóriách boli talentmi, ale toto je Fortuna liga. Musia mať ďaleko väčší ´drive´ a vyhrávať viac súbojov. Pri góle sme spravili školáčku chybu, keď hráči prestali hrať, pozerali sa na Blažeka, ktorý ležal na zemi, a Trnava už takúto situáciu potrestala. Nakoniec remíza zaslúžená, so silným súperom, takže musím povedať, že som spokojný s bodom, i keď sme boli moc blízko plnému bodovému zásahu.“

Michal Gašparík, tréner Trnavy: „Začiatok zápasu bol veľmi nevýrazný z oboch strán a ani jedno mužstvo sa nejak výraznejšie nepresadilo. V druhom polčase sme do toho viac šliapli a paradoxne sme inkasovali gól vtedy, keď sme zápas dostávali do polohy, do ktorej sme ho chceli dostať. Začali sme byť aktívnejší, začali sme sa tlačiť a z toho sme si vytvárali dobré situácie. Potom to už bolo len o tom, či vyrovnáme, či dokonca dáme ešte o jeden gól viac. Súper sa mi zdal už potom trochu unavený a spoliehal sa viac na bránenie. V závere sme mohli vsietiť ešte gól a zápas rozhodnúť.“

Prečítajte si tiež

MFK Skalica – FC Spartak Trnava 1:1 (0:0)

Góly: 60. Yao – 89. Podhorin (vlastný). Bez kariet. Rozhodovali: Smolák – Jekkel, Štofik, 3000 divákov (vypredané).

Skalica: Junas – Čögley, Blažek, Podhorin, Černek – Nagy, M. Hollý (75. Fábry) – Mihalík (70. Baumgartner), Vlasko (75. Potoma), Yao (85. Mášik) – Haša (70. Šebesta)

Trnava: Takáč – Koštrna, Štetina, Kóša, Čurma (64. Bolaji) – Štefánik (77. Oseni), Savvidis, Bukata – Daniel, Boateng (61. Ristovski), Bamidele

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.