Futbal

Najvyššia futbalová súťaž na Slovensku vstúpila do svojej jarnej časti. V akcii boli aj futbalisti trnavského Spartaka

Ilustračný obrázok k článku Spartak si upevnil tretie miesto: V úvodnom kole jari porazil Liptovský Mikuláš, FOTO
10
Zdroj: TASR/Lukáš Grinaj

Prvé jarné kolo futbalovej Fortuna ligy neprinieslo zmenu na poste lídra tabuľky. Dunajská Streda v šlágri 19. kola remizovala doma s bratislavským Slovanom 1:1 a neukrojila z trojbodového manka na nedeľňajšieho súpera, ktorý zostal na čele tabuľky.

DAC viedol od 7. minúty po góle Cesara Blackmana, od 40. minúty však hral bez vylúčeného stopéra Spyrosa Risvanisa. Slovan to po prestávke využil, vyrovnávajúci gól strelil Juraj Kucka. Šláger druhého tímu tabuľky s prvým v MOL Aréne sledovalo 9161 divákov.

Darilo sa aj Trnave

Tretie miesto v tabuľke si upevnil trnavský Spartak, ktorý zvíťazil v Poprade nad Liptovským Mikulášom 2:1. Od 24. minúty bol stav dlho nerozhodný 1:1, o trojbodovom zisku hostí rozhodol až v závere z jedenástky Kristián Koštrna.

V dôležitom súboji o účasť v skupine o titul zvíťazil Ružomberok nad Michalovcami 1:0 a Žilina si rovnakým pomerom poradila so Skalicou vďaka vlastnému gólu Jakuba Šveca z 88. minúty. Oba tímy sa tri kolá pred koncom základnej časti nachádzajú v hornej šestke tabuľky. Tesne pod čiarou je siedma Banská Bystrica, ktorá na šiestu Žilinu stráca jeden bod. Michalovce už majú štvorbodové manko. Posledný zostáva Liptovský Mikuláš, na Skalicu má naďalej sedembodovú stratu.

Prečítajte si tiež

MFK Tatran Liptovský Mikuláš – FC Spartak Trnava 1:2 (1:1)

Góly: 24. Jendrišek – 11. Taiwo, 87. Koštrna (z 11 m). Rozhodcovia: Ruc – Pozor, Hrmo. ŽK: Župa – Ofori, Štetina, Takáč (všetci Trnava), 696 divákov

Liptovský Mikuláš: Polaček – Popovič, Tumma, Bedecs, Župa – Pavišič, Bartoš (81. Steinhübel), Spychka – Jendrišek, Dedič, Gaži (61. Nečas)

Trnava: Takáč – Štetina, Kóša, Twardzik (77. Azevedo) – Koštrna, Savvidis, Oseni (77. Bukata), Procházka (70. Paur), Mikovič – Ofori (90. Iván), Taiwo (70. Ristovski)

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.