Júlia Vargová Krimi

Staršiu pani sa údajný vnuk pokúsil obrať o tisíce: Seniorku podvodníci nedostali

Staršiu pani sa podvodníci za použitia legendy "vnuk" pokúsili podvodom obrať o osemtisíc eur.

Ilustračný obrázok k článku Staršiu pani sa údajný vnuk pokúsil obrať o tisíce: Seniorku podvodníci nedostali
Zdroj: KR PZ Trnava

O prípade seniorky, ktorá takmer prišla o svoje úspory, informovala policajná hovorkyňa Krajského riaditeľstva (KR) Policajného zboru (PZ) v Trnave, Martina Kredatusová.

„Neznámi páchatelia sa pokúsili od 77 ročnej pani z Trnavy vylákať 8-tisíc eur. Najskôr jej zavolal jeden páchateľ, ktorý sa vydával za vnuka Eda,“ uviedla policajná hovorkyňa Martina Kredatusová.

„Povedal, že vybavuje v banke peniaze a že mu ich nechcú uvoľniť, lebo nemal dopredu nahlásený výber. Opýtal sa, či by mu nepožičala aspoň 8-tisíc eur. Pani súhlasila a dostala (v domnení, že od vnuka Eda) inštrukcie, že peniaze má priniesť na Moyzesovu ulicu k veterinárnej klinike,“ ozrejmila Kredatusová.

Ako ďalej informuje polícia, pani sa o niekoľko minút vybrala aj s peniazmi na dohovorené miesto. „Páchateľ jej o chvíľu volal a povedal, že pre peniaze príde jeden pán, ktorému ich má odovzdať. Nato k žene pristúpil cudzí muž a spýtal sa, či je to ona,“ opisuje priebeh situácie hovorkyňa KR PZ v Trnave.

„Pani si, našťastie, v tej chvíli celú situáciu premyslela, povedala, že nie a odišla domov. Potom zavolala svojej dcére a dozvedela sa, že skutočný vnuk Edo je v Prahe,“ uzavrela Martina Kredatusová, hovorkyňa KR PZ v Trnave.

Ako dodáva polícia, skutok vyšetruje ako zločin podvodu v štádiu pokusu. Zároveň apeluje na ľudí, aby na takéto podvody upozornili seniorov zo svojho okolia a uistili ich, že ich skutoční vnuci od nich nebudú peniaze žiadať takýmto spôsobom.

Treba im taktiež pripomínať, aby nezdvíhali neznáme telefónne čísla a v prípade pochybností vás čo najskôr kontaktovali.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie