Správy

Ste v karanténe? Mesto pomôže pozitívnym Trnavčanom s nákupom

Trnava ponúka pozitívne testovaným na Covid-19 pomoc pri nákupoch. Potravinová linka bude fungovať v pracovných dňoch.

Ilustračný obrázok k článku Ste v karanténe? Mesto pomôže pozitívnym Trnavčanom s nákupom
Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

Od stredy (3. 3.) budú môcť Trnavčania, ktorí boli pozitívne testovaní na nový koronavírus a musia dodržiavať karanténu, využiť telefónnu linku na zabezpečenie základných životných potrieb, teda na nákup potravín, liekov a drogérie.

Linka s číslom 033/32 36 168 bude fungovať v pracovných dňoch medzi 8.30 a 11.00 h. Informovala o tom hovorkyňa mesta Veronika Majtánová.

„Linku budú prevádzkovať zamestnanci odboru sociálneho Mestského úradu v Trnave. Volajúcich sa budú pýtať na meno, adresu, číslo domu, bytu, poschodie. Potrebné bude oznámiť aj to, odkedy je žiadateľ pozitívny na COVID-19 a na ktorom odberovom mieste mu vykonali test,“ uviedla hovorkyňa. Dôležitou informáciou bude tiež, či má volajúci potravinovú alergiu alebo intoleranciu, aby sme mu zabezpečili vhodné potraviny.

„S nákupnou linkou máme skúsenosti už z prvej vlny koronavírusu, kedy sme túto službu zabezpečovali pre seniorov. Našou snahou je uľahčiť život ľuďom, ktorí musia byť v karanténe a nemajú možnosť obrátiť sa na svojich blízkych, susedov či donáškovú službu, aby im doniesli potrebné veci,“ povedala vedúca sociálneho odboru Ingrid Huňavá.

Samospráva žiada občanov, aby túto službu využívali len v prípade, že ju skutočne potrebujú a nezneužívali situáciu na dovoz potravín, liekov a drogérie. Nákupná linka je určená pre tých, ktorí si nemôžu pomôcť inak a sú na túto službu odkázaní. Výber konkrétnych značiek výrobkov v obchodnej prevádzke je na uvážení nakupujúcich zamestnancov mestského úradu. Suma za tašku bude v cene nákupu. „Za nákup zaplatia v hotovosti až po doručení na základe pokladničného bloku. Upozorňujeme, aby žiadatelia nedávali nikomu vopred peniaze, naši zamestnanci sa preukážu služobným preukazom,“ doplnila hovorkyňa.

Foto: ilustračné

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Mohlo by vás zaujímať

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM