Stredoveké adventné trhy budú skôr: Prinesú tiež novinky, značte si do kalendára

Okrem Vianočných trhov zavítajú do mesta aj Stredoveké adventné trhy. Tie prinesú novinky, voňajúce dobroty, betlehem aj remeselníkov.

Monika Hanigovská

Súčasťou Adventných trhov v Malom Ríme je aj obľúbené podujatie s názvom Stredoveké adventné trhy. Na najstaršom trhovisku v meste sa opäť rozložia doboví remeselníci, predajcovia rôznych dobrôt v historickom šate, stredoveký kolotoč poháňaný iba ľudskou silou a oveľa viac. Pozrite si prvé informácie o pripravovanom podujatí.

Nadchádzajúci ročník bude „posunutý“ o deň skôr ako v roku 2017. Na Mikulášskom námestí spríjemnia trhy návštevníkom tento predvianočný čas od 14.-16. decembra.

Vynovený minuloročný kalendár

Zisťovali sme, aké novinky chystajú organizátori. „Opäť sme pripravili živý adventný kalendár ale s pozmeneným programom a obsahom, ako tomu bolo v minulom roku,“ porozprával nám jeden z organizátorov Stredovekých vianočných trhov, Bystrík Holeček z agentúry HECTOR.

Krčma v novom šate

Na svoje si prídu opäť milovníci teplého vianočného punču. „Pripravili sme predaj dobového punču. Tentokrát sa však zmení vzhľad celej krčmy, kde sa punč bude podávať“ doplnil organizátor. Najmenších zase môžu potešiť živé zvieratá a betlehem.

Na veľkých ale aj malých návštevníkov ďalej budú čakať voňajúce dobroty a zruční remeselníci. Podľa slov organizátorov sa po prvýkrát na podujatí predstavia zruční vyrezávači do kože.

Chystáte sa na Stredoveké adventné trhy?

Pozrite si archívne snímky zo Stredovekých adventných trhov.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Trnavy a okolia

Foto: archívne

Zdroj: Dnes24.sk