Krimi

Susedská HÁDKA na Záhorí sa zvrtla na boj o život: Guľka prestrelila mužovi nohu!

Strelec vraj vytiahol zbraň na výstrahu pred skupinou asi 10 osôb a ich psa. Jedného muža zasiahla guľka.

Ilustračný obrázok k článku Susedská HÁDKA na Záhorí sa zvrtla na boj o život: Guľka prestrelila mužovi nohu!
Zdroj: Pixabay.com / CC0 1.0

V obci Kúty zasahovali v nedeľu (9.1.) policajti zo Šaštína – Stráží, kde jeden muž postrelil do nohy iného. Informovalo o tom Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Trnave na sociálnej sieti.

Čo sa stalo?

Incident medzi susedmi vyšetruje polícia ako ublíženie na zdraví a výtržníctvo.

„Zo skutku je podozrivý 44-ročný muž, ktorý mal po slovnej výmene názorov vytiahnuť podvečer, neďaleko svojho domu, najskôr vzduchovku a neskôr pištoľ. Podľa prvotných informácií mali byť zbrane použité na výstrahu pred skupinou asi desiatich osôb a ich psa. Jedna z rán však zasiahla na mieste do nohy miestneho muža a spôsobila mu priestrel ľavej nohy. Či išlo o odrazenú strelu alebo priamo úmysel polícia preverí cez súdneho znalca. Zranený muž skončil po zásahu v nemocnici v Skalici,“ uviedla polícia.

Policajti na mieste činu zadržali strelca, ktorému po incidente namerali v dychu 0,60 miligramov na liter, čo je v prepočte 1,25 promile alkoholu.

Zo Slovenska

Pustili ho na slobodu

„So súhlasom prokurátora vykonali policajti na mieste prehliadku, zaistili dve strelné zbrane, ktoré boli použité pri skutku a zároveň zaistili všetky ostatné zbrane, ktoré mal muž v legálnej držbe,“ informovala polícia.

Muža obmedzili na osobnej slobode a umiestnili do cely policajného zaistenia. „Po vykonaní potrebných procesných úkonov bol muž, po dohode s dozorujúcim prokurátorom, prepustený na slobodu. Prípadom sa polícia naďalej zaoberá. Nie je vylúčené, že príde aj k zmene právnej kvalifikácie,“ doplnila polícia.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Prečítajte si tiež

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM