Monika Hanigovská Správy

SVET O SLOVENSKU: Horúca pálenka so škvarkami a masťou? Česi hodnotia naše vianočné trhy

Naši susedia sa vybrali na vianočné trhy do Bratislavy a Trnavy. Takto zhodnotili atmosféru, pochúťky a program.

Ilustračný obrázok k článku SVET O SLOVENSKU: Horúca pálenka so škvarkami a masťou? Česi hodnotia naše vianočné trhy
51
Galéria

Naše vianočné trhy sa dostali do hľadáčika českej redakcie. Tá vyzdvihla hneď niekoľko lákadiel, prečo by Česi mali navštíviť naše hlavné mesto aj Malý Rím.

„Bratislava je z Moravy, čo by kameňom dohodil. Pokiaľ chcete ochutnať iné dobroty ako obyčajne, alebo sa okrem popíjania punču venovať aj turistike, môžete zamieriť k susedom,“ pozýva Blesk, láka ísť do centra, ktoré je „v trblietavom ša­te.“

Hneď okomentovali vianočný stromček

Vianočný stromček máme podľa ich slov menší, ale vieme to vynahradiť inými prednosťami. „Bratislavský vianočný strom nie je z najväčších (meria 12 metrov oproti 22-metrovému pražskému smreku), ale trhy samotné sú veľmi živé a oproti českým ponúkajú iné pochúťky,“ pochvaľuje atmosféru a vianočné dobroty redakcia.

Česi, maškrťte netradične

Redakcia opisuje, že si návštevníci môžu dopriať napríklad cigánsku pečienku, podplamenníky, ktoré čitateľom opisuje ako „slané koláče zo zemiakového cesta ochuteného bryndzou, obložené slaninou a klobásou a dochutené kôprom.“ Nezabúda ani na tatranský čaj alebo nápoj hriatô, ktorý odporúča „len pre odvážnych.“

„Pokiaľ však chcete ochutnať niečo netradičné, rozhodne si dajte horúcu pálenku so škvarkami alebo masťou,“ píše tamojší český portál.

Redakcia nezabudne opísať program a novinku. „Vianočnú atmosféru tento rok dopĺňa aj Vianočný les na Primaciálnom námestí, ktorý BKIS pripravilo v spolupráci s partnermi z Ústredia ľudovej umeleckej výroby (ÚĽUV) a Bauhausu,“ opisuje český portál Blesk.

Našim susedom sa zapáčila aj Trnava. Ako ju opisujú a čo odporúčajú? Prečítate si na druhej strane!

Mohlo by vás zaujímať:

FOTO: Bratislava a Trnava má čo ponúknuť aj počas vianočných trhov
51
Galéria
Foto: Monika Hanigovská / Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM