Lucia Lauková Správy

TIPY na víkend: Tešiť sa môžete na Jarný Medokvas aj Trnavský rínek

Cez víkend sa budú v trnavskom regióne konať dve obľúbené podujatia. Pod Smolenickým zámkom pripravujú festival Jarný Medokvas a v Trnave tradičný rínek.

Ilustračný obrázok k článku TIPY na víkend: Tešiť sa môžete na Jarný Medokvas aj Trnavský rínek
Zdroj: Včelovina Smolenice

Obľúbené medové podujatie v Regióne Trnava – Jarný Medokvas sa začína v sobotu 18. mája o 15.00 h a potrvá do 21.00 h. V rovnaký deň sa v regióne koná aj ďalšie navštevované podujatie Trnavský rínek.

Sobotné popoludnie pod Smolenickým zámkom budú návštevníkom spríjemňovať živá hudba, food trucky, stánky s jedlom a špeciálne pripravované nápoje s medom a medovinou.

„Naša sezóna podujatí sa začína jarným Medokvasom. Už tradične budú môcť návštevníci festivalu ochutnať jedenásť druhov medoviny, medový burčiak i sajder. Nebude chýbať ani letné osvieženie v podobe medového piva či radlera a dobre vychladeného frizzantina," hovorí Pavol Kudláč z medovinárstva. Organizátori každoročne chystajú pre záujemcov aj možnosť absolvovať prehliadky výroby medoviny. Pre najmenších budú vo Včelárskej záhrade pripravené zábavné hry a maľovanie na tvár.

Prečítajte si tiež

Bezplatný autobus

V tomto roku, podobne ako v tom minulom, bude počas letných školských prázdnin a najväčších podujatí v Smoleniciach jazdiť bezplatná kyvadlová doprava Smolenická fčela, a to každú sobotu a nedeľu.

„Svoje jazdy začína o 10.10 h. zo železničnej stanice v Smoleniciach a jednou zo zastávok je aj medovinárstvo Včelovina, takže tu návštevníci festivalu môžu vystúpiť. Počas dňa môžete navštíviť aj Smolenický zámok či Jaskyňu Driny, pretože aj tu vám autobus bezplatne zastaví. Posledná Smolenická fčela odchádza z parkoviska Jahodník späť na železničnú stanicu o 19:30 h.," hovorí Alexander Prostinák, riaditeľ OOCR Trnava Tourism.

Trnavský rínek

Jednodňový pouličný festival lokálnej tvorby prinesie v sobotu do historického centra Trnavy vyše 130 lokálnych tvorcov, výrobcov a remeselníkov. Program podujatia sa začína o 9.00 h a potrvá až do 18.00 h. Podujatie sa v tomto roku uskutoční na Kapitulskej ulici a v jej okolí.

Návštevníci na tohtoročnom rínku nájdu predovšetkým slovenské výrobky a poctivú tvorbu. V ponuke nebudú chýbať originálne kúsky oblečenia, knihy, kvety, prírodná kozmetika, drevené či textilné hračky pre deti i potraviny. Tradičnou súčasťou bude aj Burza starožitností, kde sa dajú kúpiť vinylové platne, knihy a rôznorodé starodávne doplnky.

Súčasťou dopoludňajšieho i popoludňajšieho programu budú komentované prechádzky Trnavou – nielen jej historickou časťou, ale spojené aj s pozorovaním trnavského vtáctva či spoznanie neďalekého karnera pri Bazilike sv. Mikuláša. „Trnavská kostnica za Bazilikou sv. Mikuláša, je jednou z najväčších na Slovensku, v sobotu ju budú môcť návštevníci vidieť spolu s výkladom sprievodcu o 11.00 h., 13.00 h. a 15.00 h.," dodáva Alexander Prostinák.

V parku na Kapitulskej ulici pripravili pre deti organizátori z neziskovej organizácie Bronco tvorivé dielne, maľovanie na tvár a takisto aj výtvarné workshopy. Novinkou bude montessori – interaktívny typ vzdelávania pre najmenších a detské divadelné predstavenia na novej adrese, a to v bočnej záhrade Západoslovenské­ho múzea.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Mohlo by vás zaujímať

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM