Monika Hanigovská Hokej

Topoľčany strelili víťazný gól Trnave: Gladiátori si však odniesli vydretý bod

Trnavskí hokejisti prehrali na pôde súpera 3:2. Napriek tomu že útočili, napokon podľahli súperovi. Prehra však mala príjemnejšiu príchuť v podobe získaného bodu.

Ilustračný obrázok k článku Topoľčany strelili víťazný gól Trnave: Gladiátori si však odniesli vydretý bod

Do boja sa pustili v stredu HC Topoľčany vs. HK Gladiators Trnava. Už v prvých minútach hracieho času vyštartoval súper a Dvonč strelil do trnavskej brány prvý gól. HC Topoľčany naraz viedli 1:0.

V závere prvej tretine sa ujal svojej príležitosti Hrbáčik a trnavskí gladiátori sa postarali o vyrovnanie 1:1.

Trnavčania boli na ľade ako doma v druhej tretine. Počas nej úspešne svoju šancu zakončil gólom v bránke súpera Szalay. Gladiátori vykorčuľovali do vedenia za stavu 1:2.

Hostia sa však dlho netešili. Topoľčany odvolali brankára v závere duelu. Desať sekúnd pred koncom vyrovnali a odstrelili zápas do predĺženia. Strela Uhnáka v predlžení pochovala všetky trnavské nádeje. Zápas ukončil gólom za stavu 3:2.

Hokej Slovensko: viac aktuálnych správ z hokeja

HC Topoľčany – HK Gladiators Trnava 3:2 pp (1:1, 0:1, 1:0 – 1:0)

Góly: 4. Dvonč, 60. Bystričan, 62. Uhnák – 18. Hrbáčik, 31. Szalay.

Rozhodovali: M. Novák, Purgat – D. Konc ml., J. Konc ml., vylúčení: 7:6, navyše: Klema (Trnava) 10 minút za vrazenie na mantinel, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 642 divákov

1. Martin 4 3 0 1 0 16:10 10
  2. Michalovce 3 3 0 0 0 16:2 9
  3. Skalica 3 2 1 0 0 16:5 8
  4. Bratislava 3 2 0 1 0 17:5 7
  5. Spišská Nová Ves 3 1 2 0 0 12:7 7
  6. Dubnica 3 1 0 1 1 13:13 4
  7. Považská Bystrica 3 0 1 2 0 9:10 4
  8. Prešov 4 1 0 0 3 13:14 3