Futbal

Tréner Gašparík po víťazstve nad Žilinou: Pre nás to bol veľmi ťažký zápas

Futbalisti MŠK Žilina prehrali v 15. kole Fortuna ligy so Spartakom Trnava 1:2. Hostia po bezduchom výkone v Podbrezovej chceli pod Dubňom zabodovať naplno a ich plán začal napĺňať v 21. minúte Kyriakos Savvidis.

Ilustračný obrázok k článku Tréner Gašparík po víťazstve nad Žilinou: Pre nás to bol veľmi ťažký zápas
Zdroj: TASR/Lukáš Grinaj

Domáci následne po zmene strán vyrovnali v 48. minúte z kopačky najlepšieho strelca tímu Dávida Ďuriša. Trnavský sen o troch bodoch premenil v realitu v 67. minúteMartin Bukata, ktorý využil zaváhanie žilinskej obrany.

MŠK tak zaknihoval tretiu prehru v sérii, hostia po kompaktnom výkone stiahli náskok vedúceho Slovana Bratislava v tabuľke na štyri body, prišli však o zranených Samuela Štefánika a Savvidisa.

Čo na to tréneri?

Jaroslav Hynek, tréner MŠK Žilina: „Ja by som najskôr chcel poďakovať fanúšikom za skvelú kulisu, pretože to futbal potrebuje a sme radi, že sme takú atmosféru mali. Vnímali sme, že zápas bude ťažký, Trnava má skúsený tím, ktorý dokáže hrať aktívne a aj v bloku. Hovorila sa, že Trnava bude hrať na kontry, čo sa aj potvrdilo. My sme sa hľadali, hľadali sme čo si vlastne môžeme dovoliť. Držali sme loptu, ale neboli sme nebezpeční. Z prvej štandardnej situácie sme dostali gól, čo nás však donútilo k aktivite. Brvno Trnavy bolo kľúčové aby sme ostali v hre. Chceli sme byť následne aktívni, priamočiarí, podarilo sa nám po tlaku vyrovnať na 1:1. Prišla však pasáž kedy sme poľavili v aktivite, dostali sme gól a už bolo náročné proti tak skúsenému tímu ako je Trnava vyrovnať. Museli sme riskovať, robili sme však chyby, strácali sme lopty a zápas sa nám nepodarilo otočiť, čo je škoda. Nemám však hráčom čo vyčítať v prístupe, musíme zdvihnúť hlavy a ísť ďalej.“

Prečítajte si tiež

Michal Gašparík, tréner Spartaka Trnava: „Pre nás to bol veľmi ťažký zápas, vedeli sme, že Žilina má výsledkovú minikrízu a bude to chce ju chcieť zlomiť. Žilina hrala výborne ofenzívne, my sme však išli do vedenia 1:0, potom nastal zlom, kedy sme nepremenili šancu po strele do brvna a Azevedovej hlavičke vedľa. Následne sme prišli o troch zranených hráčov a Žilina roztočila ofenzívnu hru, vyrovnala na 1:1. Dôležité bolo, že sme v druhom polčase strhli víťazstvo na svoju stranu. Bol to však ťažký zápas, prišli sme o zranených Štefánika, Savvidisa a Taiwa, ktorý od 55. minúty nemohol behať.“

MŠK Žilina – FC Spartak Trnava 1:2 (0:1)

Góly: 48. Ďuriš – 21. Savvidis, 67. Bukata, Rozhodovali: Marhefka – Poláček, Košecký, ŽK: Leitner, Ďuriš – Čurma, Procházka, Bukata, 2 255 divákov

MŠK Žilina: Ľ. Belko – Anang (61. Rusnák), Leitner, Nemčík ©, Bari – Myslovič, Kopas, Gidi (M. Sauer) – Kaprálik (72. Galčík), Jambor (72. Jibril), Ďuriš

Spartak Trnava: Takáč – Koštrna, Štetina, Čurma, Mikovič © – R. Procházka, Savvidis (49. Kóša), Bukata, Štefánik (17. Azevedo) – Taiwo (80. Boateng), Bo­laji

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.