han Futbal

Trnava bude v nedeľu plná policajtov: Môže za to tradičné DERBY! Čo odkazujú ľuďom?

Pre tradičné derby Spartak Trnava – Slovan Bratislava, ktoré sa odohrá na Štadióne Antona Malatinského (ŠAM) v Trnave v nedeľu 2. mája bez diváckej kulisy, pripravuje trnavská polícia bezpečnostné opatrenia.

Ilustračný obrázok k článku Trnava bude v nedeľu plná policajtov: Môže za to tradičné DERBY! Čo odkazujú ľuďom?
Zdroj: Facebook.com/FC Spartak Trnava

Počas dňa bude v uliciach monitorovať situáciu, sústredí sa najmä na okolie štadióna a centrum mesta a nasadí viac príslušníkov. Informovala o tom krajská policajná hovorkyňa v Trnave Mária Linkešová.

„Prioritou je zabezpečiť verejný poriadok, chrániť život, zdravie a majetok občanov v meste Trnava a jeho blízkom okolí pred, počas a po skončení sa futbalového zápasu, v maximálne možnej miere zamedziť rôznym prejavom extrémizmu a násilia,“ upozornila hovorkyňa.

Aby polícia zabezpečila verejný poriadok, pred zápasom a po jeho skončení sa policajti na nevyhnutný čas uzatvoria prejazd cez Kollárovu ulicu v bezprostrednej blízkosti ŠAM.

Bezpečnostné opatrenia a s tým súvisiace dopravné obmedzenia podľa Linkešovej budú prispôsobené aktuálnej operatívnej situácii a čas uzavretia sa preto môže zmeniť.

Žiadosť polície

„Polícia žiada občanov, aby s týmito obmedzeniami už vopred rátali a svoj program si naplánovali tak, aby sa ich obmedzenia dotkli čo najmenej,“ upozornila. Fanúšikov polícia žiada, aby sa podľa možností vyhli nešportovému správaniu, nevyvolávali zbytočné provokácie, aby nemusela zasahovať.

„Zároveň pripomíname, že stále sú v platnosti opatrenia vlády, ktoré nepovoľujú zhromažďovanie osôb, a pri užšom kontakte s inými osobami je potrebné mať prekryté horné dýchacie cesty. Polícia už stotožnila viacero osôb z predošlých víkendov a porušenie pandemických opatrení sme oznámili príslušným úradom,“ dodala Linkešová.

FOTO: ilustračné

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Udalosti na Slovensku

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM