Trnava konečne víťazne: Hokejisti porazili rezervu Nových Zámkov

Na trnavskom zimnom štadióne bol konečne dôvod na radosť. Hokejisti si pripísali cenné body do ligovej tabuľky.

Ilustračný obrázok k článku Trnava konečne víťazne: Hokejisti porazili rezervu Nových Zámkov

Hokejisti Trnavy zatiaľ veľa dôvodov na radosť nemali. V aktuálnej sezóne sa trápia a krčia sa na spodných priečkach prvoligovej tabuľky.

Zmenu mohla priniesť predohrávka 21. kola. Trnava doma hostila posledný tím súťaže – rezervu Nových Zámkov.

Gladiátorom vyšiel úvod do zápasu, keď už v šiestej minúte otváral skóre stretnutia Hudec. O šesť minút neskôr už šla Trnava do dvojgólového vedenia po presnom zásahu Škokora. V prvom dejstve si ešte pripísal presný zásah Grell. Hostia odpovedalio o minútu neskôr a zásluhou Ondrušeka znižovali na rozdiel dvoch gólov (3:1).

Prostredná časť hry bola gólovo vyrovnaná. Oba celky sa presadili v jednom prípade. Za Trnavu skóroval Klema a za hostí Maroš (4:2). Rozuzlenie mohla priniesť tretia tretina. Domáci celok zvyšoval na 5:2 zásluhou Buriana. Hostia ešte korigovali výsledok Bucovim presným zásahom.

Hokej Slovensko: viac aktuálnych správ z hokeja

HK Gladiators Trnava – HC Mikron Nové Zámky B 6:3 (3:1, 1:1, 2:1)

Góly: 6. Hudec (Valo, Hrbáčík), 12. Škokor (Kormúth, Ftáčnik), 16. Grell (Mikeš), 21. Klema (Schmidt, Szalay), 42. Burian (Hudec), 60. Szalay – 17. Ondrušek (König, Buc), 28. Maroš (Kudrna, Danilov), 54. Buc (Henderson, Ondrušek). Strely: 44:26. Vylúčenia: 3:4 na 2 min. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 2:0. Rozhodovali: Píšťanský – Šotek, Beniač. Diváci: 140

Trnava: Košút – Poláček, Schmidt, Burian, Kuna, Šanko, Kormúth, Klein, Kiss – Ševčík, Klema, Szalay – F. Hudec, Valo, Hrabčík – Škokor, Olša, Ftáčnik – Grell, Lukačovič, Mikeš

Nové Zámky B: Vyžinkár – Sabo, Kudrna, Henderson, P. König, Sorokin, Štefánik, Petro, Židulják – Maroš, Ľ. Buc, Ondrušek – Danilov, Vörös, Dobrotina – Kucsera, Gubó, Hariš – Janka, Otruba, Ryšavý