Monika Hanigovská Kultúra

Trnava OŽÍVA atraktívnymi podujatiami: Skontrolujte si zdravie a prídu aj známi HERCI!

Do mesta sa vracia život. Bolo by škoda premeškať množstvo lákavých podujatí. Značte si do kalendára tieto dátumy!

Ilustračný obrázok k článku Trnava OŽÍVA atraktívnymi podujatiami: Skontrolujte si zdravie a prídu aj známi HERCI!
Zdroj: Facebook.com/Mesto Trnava

Dni zdravia

21. – 25. júna, Trnava

Milovníci zdravého životného štýlu si prídu na svoje. V Trnave odštartuje projekt, ktorý ponúkne preventívne merania, odbery, praktické ukážky i prednášky zamerané tematicky na naše telo i ducha.

Trnavčania si budú môcť vyskúšať posunkový jazyk, handbike či loptovú hru boccia. Na podujatí vystúpi primárka geriatrie FN Trnava Andrea Vándorová, no o slovo sa prehlási i Erik Hrnčiarik, pedagóg a archeológ Trnavskej univerzity, a o svoje poznatky sa s verejnosťou podelí napríklad aj výživový poradca Pavol Oška.

Pozrite si kompletný program podujatia:

pondelok 21. júna od 10.00 – 20.00, Parčík Bela IV.

Užite si deň plný aktivít. Pre záujemcov bude pripravená joga, meditácia, arteterapia, diskusie o duševnom zdraví, emocionálnej inteligencii a prírodnej výžive. Pripravená bude aj ochutnávka vegánskych jedál.

utorok 22. júna, online

Mesto odprezentuje projekt s názvom Seniorskej obálky – I.C.E. karta. Ako informuje radnica na svojom webe, je určený seniorom a ich príbuzným a je výbornou pomôckou pre všetky zložky Integrovaného záchranného systému.

V podvečer o 18.00 hodine sa uskutoční prednáška Andrei Vándorovej, primárky geriatrie FN Trnava. Odborníčka otvorí tému prevencie chorôb u seniorov. Prednáška bude dostupná online na Facebooku Zdravého mesta Trnava.

streda 23. júna od 08.00, RÚVZ Trnava, Halenárska 23

Nechajte si skontrolovať svoje zdravie. Odborníci v priestoroch Regionálneho úradu verejného zdravotníctva odmerajú všetkým záujemcom glukózu a cholesterol. A to v čase od 08.00 do 13.00 hodiny. Zároveň si počas podujatia môžete skontrolovať vodu – a to v čase od 08.00 do 15.00 hodiny.

To však nie je všetko! O 18.00 hodine odštartuje ďalšia online prednáška. Môžete sa tešiť na tému s názvom Udržateľnosť a psychické zdravie.

štvrtok 24. júna od 08.00 do 13.00, RÚVZ Trnava, Halenárska 23

Aj v tomto termíne si môžete nechať zmerať glukózu a cholesterol (od 08.00 do 13.00 hodiny), zároveň sa uskutoční odber vody (od 08.00 do 15.00 hodiny).

Trojičné námestie ožije o 14.00 hodine. Prichystaná bude prezentácia občianskych združení, sociálnych služieb pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Vyskúšajte si posunkový jazyk, handbike či loptovú hru boccia.

od 08.00 do 11.00, ZŠ. A MŠ M. Gorkého

Aj najmenší si prídu na svoje. Hravou formou sa dozvedia o význame soli a jej účinkoch na náš organizmus. A to prostredníctvom podujatia s názvom Soľ nad zlato.

Detskú pozornosť sa pokúsi uchmatnúť pedagóg a archeológ Trnavskej univerzity a výživový poradca.

Piatok 25. júna o 18.00 h., online

V piatok sa uskutoční prednáška Michala Rafajdusa zameraná na zdravý pohyb – Ovládnite podvedomie svojho pohybového návyku. Podujatie bude dostupné online na Facebooku Zdravého mesta Trnava.

Trnavské dni dizajnu

19. júna od 10.00 – 18.00 h., Nádvorie, Trnava

Máte stále málo? Zároveň si počas projektu zameraného na zdravie môžete vychutnať napríklad i sprievodné podujatie s názvom Trnavské dni dizajnu na Nádvorí. Pripravené sú zaujímavé diskusie, ekologické workshopy a dizajnový trh so slovenskými výrobkami.

Aktuálne a zaujímavé správy z nášho mesta:

Radničné dni

27. júna, 28. júna a 29. júna, na Nádvorí radnice, Trnava

Do Trnavy si vrátili obľúbené Radničné dni. Divákom sa predstavia známi herci ako Jozef Vajda, Martin Trnavský, Bára Munzarová či Ľuboš Kostelný.

Predstavenie Lord Norton a sluha James si budú môcť diváci vychutnať už 27. júna o 20.00 hodine. Vstupné je 12 eur. Počas podujatia si prídu na svoje aj deti. Herci z nitrianskeho Starého divadla Karola Spišáka odohrajú 28. júna o 17.00 hodine predstavenie Danka a Janka, vstupné sú dve eurá.

Na záver sa milovníkom divadla predstavia českí herci v hre Rošáda. Svoj talent 29. júna o 20.00 hodine predvedú herecké esá ako Bára Munzarová, Martin Trnavský aj Radim Novák, vstupné je 8 eur.

Zaujímajú nás osudy Trnavčanov:

Trnavské kostoly s výkladom

Objavte čaro týchto veľkolepých stavieb prostredníctvom profesionálneho výkladu. Mesto Trnava informuje o tom, že na vstup do kostolov môžu záujemcovia využiť organizované prehliadky so sprievodcom trnavského turistického informačného centra.

„Chceli by sme návštevníkom sprístupniť sakrálne pamiatky aj v soboty, kedy je o ich prehliadku najväčší záujem. Náš sprievodca ich prevedie a dostanú aj profesionálny výklad plný zaujímavých informácií. Okrem toho zabezpečíme, že v bazilike bude obmedzená skupina ľudí a táto pamiatka v čase ich návštevy nebude plná iných turistov,“ hovorí Alexander Prostinák, zastupujúci výkonný riaditeľ oblastnej organizácie cestovného ruchu Trnava Tourism. Informuje o tom mesto Trnava na svojom webe.

V pracovných dňoch je Bazilika sv. Mikuláša voľne prístupná pre verejnosť od 10.00 do 12.30 h, pričom je opäť otvorená od 14.00 do 16.00 hodiny. V júli a v auguste sa otváracia doba predlžuje až do 17.00 h. Počas nedieľ je bazilika otvorená od 14.00 do 17.00 h.

Katedrála sv. Jána Krstiteľa má podobné otváracie hodiny. Rímskokatolícky barokový kostol je verejnosti prístupný aj v sobotu od 11.00 do 16.00 h. Naopak, v nedeľu je pamiatka zatvorená a nie je možné ju navštíviť ani po objednaní.

Foto: ilustračné

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Stalo sa doma

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM