Správy

Trnava plánuje obnovu ďalších vnútroblokov: Svoj názor vyjadrilo STO Trnavčanov

Trnavčania sa mohli vyjadriť k plánom s jedným z vnútroblokov. Čo by sa im páčilo v danej lokalite?

Ilustračný obrázok k článku Trnava plánuje obnovu ďalších vnútroblokov: Svoj názor vyjadrilo STO Trnavčanov
Zdroj: Mesto Trnava , Veronika Majtánová

„Trnavská samospráva plánuje obnovu vnútroblokov na Šafárikovej ulici. V rámci participatívneho plánovania sa do návrhovej fázy mohla zapojiť aj verejnosť. Online dotazník bol zverejnený na webe mesta do 10. augusta 2022,“ informuje mesto Trnava.

Do prieskumu sa zapojilo 102 respondentov.

Čo by si želali?

Na základe prieskumu je jasné, čo chcú Trnavčania v danej lokalite. Želajú si vytvorenie príjemného vnútrobloku s množstvom zelene, detským ihriskom a aktivitami pre dospelých a tiež dostupným parkovaním pre rezidentov.

„Radi by tiež zachovali domácky charakter lokality, ktorá by mala primárne slúžiť lokálnym obyvateľom. Miestni si cenia aj kopec na sánkovanie, ktorý spomenula vo svojej odpovedi vyše polovica respondentov,“ dodáva vedenie mesta.

Prečítajte si tiež

Zeleň a ihrisko

„Žiadaná je tiež trávnatá plocha, ktorú by obyvatelia radi nechali otvorenú na rôzne aktivity – od dojazdovej dráhy na sánkovanie z kopca – až po hranie futbalu a piknikovanie,“ doplnila Natália Nováková z referátu participácie.

Obyvateľom sa podľa prieskumu nepáči aktuálny stav zelene. Chceli by viac stromov a kvalitnejšiu údržbu zelene. Okrem jednotlivých prvkov ihriska si podľa magistrátu želali aj voľnú plochu na hranie, napríklad loptových hier.

„Obyvatelia a obyvateľky sa tiež vyjadrovali k všeobecnej kvalite verejného priestoru vnútrobloku, ktorého charakter by chceli do budúcna zachovať. Zachytené boli aj obavy, hlavne u starších obyvateľov a obyvateliek o to, aby sa im pod oknami nepostavila destinácia pre širšie okolie, pretože pokoj je pre nich dôležitý,“ dodáva mesto Trnava.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Ďalšie aktuálne témy

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM