Futbal

Trnava podľahla Michalovciam: Prezimuje na šiestom mieste

Futbalisti Zemplína Michalovce zvíťazili v sobotu v 18. kole Fortuna ligy na domácej pôde nad Spartakom Trnava 2:0.

Ilustračný obrázok k článku Trnava podľahla Michalovciam: Prezimuje na šiestom mieste

S chladným počasím sa v prvom polčase lepšie vysporiadali Michalovčania. V 7. minúte sa rútil na bránu hostí Sidibé, jeho strela išla tesne vedľa. V 21. minúte poslal Žofčák ceter do pokutového územia, lopta sa dostala k Savvidisovi, Rusov zneškodnil pokus gréckeho stredopoliara. Michalovčania sa dočkali gólu po uplynutí polhodiny hry, keď Rusov iba vyrazil center k Martínezovi a ten lobom otvoril skóre. Hostia pohrozili len strelou kapitána Grendela, ktorá o centimetre minula bránu.

V druhom polčase prebrali iniciatívu hostia, ktorých ale domáci do šancí nepustili. Prvú strelu na bránu mali až po hodine hry, Tavaresov projektil Kira s prehľadom chytil. Postupom času Michalovčania podnikali kontry, Soler a Hovhannisyan ešte neskórovali, ale v 82. minúte arménsky útočník trafil pres

Futbal Slovensko: viac aktuálnych správ z futbalu

MFK Zemplín Michalovce – Spartak Trnava 2:0 (1:0)

Góly: 29. Martinéz, 82. Hovhannisyan. Rozhodovali: Marhefka – Kováč, Jánošík, ŽK: Martínez, Hovhannisyan, Vojtko – Tavares, Turňa, Dangubič, 1048 divákov.

Michalovce: Kira – Vojtko, Soler, Carrillo, Kolesár – Grič – Žofčák (68. Kolesár), Savvidis, Martínez García (88. Popovits), Danko – Sidibé (48. Hovhannisyan)

Trnava: Rusov – Diogo, Mitrea, Mesík, Turňa – Gamboš (83. Alves) – Tavares (75. Dangubič), Halilovič, Grendel, Oršula (56. Kelemen) – Sobczyk

Jozef Majoroš, tréner Michaloviec: „Ja si myslím, že víťazstvo nám patrí. Chcem pochváliť chlapcov za predvedený výkon. Mali sme viac šancí, súpera sme pustili len do jednej.“

Ricardo Cheu, tréner Trnavy: „Hralo sa na veľmi ťažkom teréne, ktorý môjmu tímu nevyhovoval, pretože hráme viac kombinačne. Súper mal viac šancí, vyhral zaslúžene.“

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Trnavy a okolia.