Trnava v radikálnych rokoch: Uličky volajúce po obnove aj búranie histórie, VIDEO

Mesto v minulosti prešlo výraznou zmenou. Vráťme sa na chvíľu v čase a pozrime sa, ako to v Malom Ríme v tomto období skutočne vyzeralo.

Monika Hanigovská
Ilustračný obrázok k článku Trnava v radikálnych rokoch: Uličky volajúce po obnove aj búranie histórie, VIDEO
Zdroj: TASR

Aj naše mesto sa v minulosti vizuálne menilo. Azda najvýraznejšia premena Malého Ríma nastala v ére nedávno minulých. „Radikálna zmena nastala až v 60. a 70. rokoch. Spočívala predovšetkým v zmene estetických princípov tvorby,“ takto skonštatovala moderátorka mesto vo videu s názvom Budúcnosť minulosti – Trnava (1990).

Nahliadnite s nami do pomerne nedávnej histórie Trnavy, z pohľadu veľkoplošných budovateľských plánov ale aj záberov z niektorých známych uličiek, ktoré v posledných rokoch už prešli výraznou obnovou, no na záberoch zachytávajú realitu vtedajších dní.

Konkurencia panelových činžiakov

„Takúto atmosféru má na Slovensku iba jediné mesto – Trnava. Ešte donedávna mala adekvátnu historickú siluetu, ktorá sa vynárala už z ďaleka. Od určitého času však tak trnavským vežiam konkurujú panelové vežiaky nových sídlisk a do historického stredovekého jadra mesta neúprosne vtrhla architektonická moderna. No aj napriek tomu, centrum Trnavy stále patrí medzi najväčšie a z urbanistického hľadiska najzachovalejšie historické mestské jadrá na Slovensku,“ takto zhodnotí moderátorka ďalšie zábery z Trnavy.

Na videu môžeme vidieť mnohé neobnovené ulice a meštianske domy v samom srdci mesta, stavebné práce na nových plánoch mesta ale aj veľké plochy po búracích prácach, ktoré boli pripravené na radovú výstavbu tamojšej bytovej zástavby.

Bystrému pohľadu neunikne ani pohľad na pôvodný štadión Antona Malatinského. Ráz mesta dopĺňajú aj všadeprítomné automobily značky Škoda.

Zdroj: YouTube.com

Boli ste pritom, keď sa menila takto tvár mesta?

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Trnavy a okolia

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame