Správy

Trnava zostáva čiernym okresom aj ďalší týždeň: Tu je PREHĽAD striktných opatrení!

Na Slovensku bude od pondelka (1. marca) po novom až 20 čiernych okresov. Medzi nimi znovu aj ten trnavský. Akými pravidlami sa budeme riadiť?

Ilustračný obrázok k článku Trnava zostáva čiernym okresom aj ďalší týždeň: Tu je PREHĽAD striktných opatrení!
Zdroj: www.pixabay.com

Na Slovensku je aktuálne 20 okresov, kde je najväčšie riziko šírenia ochorenia COVID-19. Medzi čierne regióny vo štvrtom stupni varovania patrí päť okresov Trnavského kraja, a to Trnava, Hlohovec, Dunajská Streda, Piešťany a Galanta. Skalica a Senica sú od pondelka v bordovom, čiže v treťom stupni varovania.

Cesta do práce

Na cestu do práce budete v čiernom, ale aj v bordovom okrese potrebovať negatívny test nie starší ako sedem dní. Ak pracujete mimo vášho okresu, tiež potrebujete test s platnosťou sedem dní.

Potrebný je aj doklad od zamestnávateľa, že prácu, ktorú vykonávate, nie je možné robiť z domu, formou home-office.

Test nepotrebujete cestou do najbližších potravín od vášho bydliska, k lekárovi na účel neodkladnej zdravotnej starostlivosti, preventívnej prehliadky alebo plánovanej zdravotnej starostlivosti vrátane sprevádzania blízkej osoby alebo príbuzného, do lekárne, na testovanie a očkovanie proti ochoreniu COVID-19 alebo na pohreb blízkej osoby.

A čo príroda?

Do prírody môžete ísť naďalej aj bez platného testu, musíte však ostať v okrese. V čiernych okresoch je totiž zakázaný vstup aj výstup z okresu pri pobyte v prírode.

Pri bordových, červených a ružových okresoch je pohyb medzi okresmi možný len s testom s platnosťou sedem dní.

Školy ostávajú zatvorené

V rámci COVID automatu na regionálnej úrovni platí podľa informácií ministerstva zdravotníctva, že v čiernych okresoch sú školy zatvorené, v bordových na základe odporučenia regionálneho hygienika a v červených a ružových okresoch sú otvorené.

Foto: ilustračné

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Koronavírus na Slovensku

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM