Samospráva

Trnavský kraj sa obzerá: Hľadá vyše 30 nových riaditeľov škôl a kultúrnych inštitúcií

Kraj sa obzerá po nových riaditeľoch škôl a kultúrnych inštitúcií. Po novom im dá rovnaké podmienky na výkon funkcií, ako majú riaditelia škôl.

Ilustračný obrázok k článku Trnavský kraj sa obzerá: Hľadá vyše 30 nových riaditeľov škôl a kultúrnych inštitúcií
Zdroj: TASR

Na webovej stránke Trnavského samosprávneho kraja (TTSK) je aktuálne vyhlásených 34 výberových konaní na obsadenie riaditeľských miest organizácií v zriaďovateľskej pôsobnosti krajskej samosprávy.

TTSK hľadá nové vedenia sociálnych a kultúrnych inštitúcií a najnovšie aj riaditeľov stredných škôl.

Po uplynutí obdobia budú obhajovať

TTSK odvolal začiatkom februára všetkých riaditeľov múzeí, galérií, osvetových stredísk, knižníc a domovov sociálnych služieb. Po novom im dá rovnaké podmienky na výkon funkcií, ako majú riaditelia škôl – päťročné funkčné obdobie. Po jeho uplynutí budú v prípade záujmu svoje funkcie obhajovať odpočtom urobeného a plánmi do nasledujúcich ro­kov.

Výberové konania sa týkajú okrem iných hvezdárne a planetária v Hlohovci, Živnoostrovskej knižnice v Dunajskej Strede, Záhorskej galérie v Senici, Balneologického múzea Alexandra Wintera v Piešťanoch či Západoslovenského múzea v Trnave.

Súčasní riaditelia majú možnosť sa do výberových konaní prihlásiť, ich koncepcie rozvoja inštitúcií bude posudzovať porota nezávislých odborníkov i zástupcov TTSK. Termín podania prihlášok je pre všetkých do 13. marca, podmienky sú zverejnené po prekliku TU.

Prihlásiť sa môžu do 18. marca

Kraj v závere uplynulého týždňa vyhlásil výberové konania na obsadenie riaditeľských miest ôsmich gymnázií v Galante, Piešťanoch, Šamoríne, Senici, Skalici, Trnave, Dunajskej Strede a v Seredi. Všetkým súčasným riaditeľom sa skončilo po piatich rokoch funkčné obdobie. Záujemcovia sa môžu prihlásiť do 18. marca.

Rovnako môžu urobiť aj tí, ktorí majú ambície viesť obchodné akadémie v Hlohovci a v Senici, Strednú odbornú školu rozvoja vidieka s vyučovacím jazykom maďarským v Dunajskej Strede, stredné zdravotnícke školy v Trnave, v Skalici a v Dunajskej Strede či priemyselné školy v Trnave či v Piešťanoch.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM