TTSK chce podporiť kultúru, šport, mládež a oveľa viac: Euro na každého obyvateľa

Trnavský samosprávny kraj chce podporiť projekty za 570 000 eur, čo predstavuje približne jedno euro na každého obyvateľa kraja. O návrhu budú rokovať 14. februára.

Monika Hanigovská
Ilustračný obrázok k článku TTSK chce podporiť  kultúru, šport, mládež a oveľa viac: Euro na každého obyvateľa
Zdroj: TASR

Trnavský samosprávny kraj (TTSK) plánuje vyčleniť 570 000 eur na podporu projektov v oblasti kultúry, športových aktivít a aktivít mládeže, projektov v sociálnej oblasti a v problematike podpory zdravia.

Odporúčajú navýšiť aj znížiť

Rada TTSK odporučila zastupiteľstvu župy schváliť výrazné navýšenie finančných prostriedkov na grantové schémy, ktoré predložil župan Jozef Viskupič. Každá z troch pripravovaných grantových výziev by mala mať k dispozícií na podporu projektov 190 000 eur.

Zároveň sa zníži finančná spoluúčasť, ktorou je žiadateľ povinný spolufinancovať realizáciu projektu, z pôvodných 50 na 20 percent pre mestá a obce a 5 percent pre neziskové organizácie a ostatných žiadateľov.

TTSK zároveň zvyšuje minimálnu čiastku, ktorou môže byť projekt podporený, na 500 eur a zároveň sa ruší horný limit podpory.

Dali sľub

„Sľúbili sme, že navýšime finančné prostriedky na grantové projekty oproti predchádzajúcim rokom. V tomto prvom roku bude celkový nárast z 300 000 eur na 570 000 eur, čo približne kopíruje alokáciu 1 euro na obyvateľa. V ďalších rokoch máme ambíciu vyčleniť ešte výrazne viac peňazí na podporu projektov v kraji. Verím, že bude o grantové výzvy veľký záujem a podarí sa realizovať veľa dobrých projektov,“ uviedol na margo nového návrhu predseda TTSK Jozef Viskupič.

O návrhu bude rokovať zastupiteľstvo TTSK 14. februára a následne sa budú zverejnené výzvy, na základe ktorých sa budú môcť záujemcovia uchádzať o finančné prostriedky.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Trnavy a okolia

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Odporúčame