Monika Hanigovská Futbal

Ultras Spartak Trnava bojkotuje zápas: Na derby so Slovanom sa nechystá!

Ultras Spartak ruší výjazd do Bratislavy. Rozhodli sa tak na základe viacero skutočností. Spartak Trnava odohrá zápas bez ich podpory.

Zdroj: YouTube.com

Futbaloví ultrafans Spartaka Trnava sa rozhodli nevycestovať na zápas proti Slovanu. Prinášame vám plné vyhlásenie Ultras Spartak Trnava.

„Po dnešnej bezpečnostnej porade v Bratislave (22.2-pozn.red.) týmto oficiálne rušíme výjazd na derby a vyzývame všetkých, aby sa v žiadnom prípade nezúčastnili tejto frašky. Nebude ani žiaden špeciálny vlak,“ informujú o tom na sociálnej sieti, pričom na bojkot majú viacero dôvodov.

Mali znížiť počet lístkov

„Vedenie Slovana nám znížilo počet lístkov na 400ks, napriek regulám, ktoré stanovujú 5% z kapacity, číže 1100 lístkov. Celé to bolo po dohode ich vedenia s bezpečnostnými zložkami. O tomto klamstve a podvode na fanúšikoch Spartaka vedeli už niekoľko týždňov vopred, keďže tieto prvotne sumy sme zachytili aj my už minimálne pred 2 týždňami. Do poslednej chvíle nám všetci zástupcovia Slovana otvorene klamali s tvrdením, že nám bude poskytnutých plný počet 1100 ks, posledné dni úplné ignorovali naše výzvy na potvrdenie počtu, až do dnešnej bezpečnostnej porady nás len zavádzali. – Ako dôvod dnes uviedli, že stavba nie je skolaudovaná a je len v predbežnej prevádzke a tým pádom majú na to právo z bezpečnostných dôvodov,“ takto sa vyjadril Ultrafans Spartaka Trnava k pripravovanému zápasu.

Futbal Slovensko: viac aktuálnych správ z futbalu

Ako to vidí ďalej Ultras Spartak Trnava

„Rovnako nám bolo zakázané akékoľvek choreo, ak by bolo z horľavého materiálu. Namiesto ochranného plexiskla namontovali provizórne pletivo a pod nás umiestnili slovanistov, čo je čistá otvorená provokácia zo strany Slovana a s ktorou vopred polícia počíta, aby mohli cely sektor vypratať kludne už pred zápasom,“ stojí ďalej v správe bojkotu zápasu fanúšikov.

„Ak chcú silou mocou „oslavy“ bez nás, tak nech si ich užijú. My im komparz robiť nebudeme.Záverom ešte raz dôrazne vyzývame a žiadame všetkých fanúšikov Spartaka o bojkot spomínaného zápasu, rovnako týmto vyzývame aj Ultras Slovan, aby sa zachovali v súlade s nepísanými pravidlami medzi ultras a verejne vyjadrili svoj odmietavý postoj a solidaritu s trnavskými fans,“ informuje v závere bojkotu zápasu Ultras Spartak Trnava

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Trnavy a okolia

Foto: ilustračné

Zdroj: YouTube.com
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie