Správy

Unikátny zážitok na škole v Trnave: Na Prvoaprílovom učení vyučovali hostia a rodičia

V prvý aprílový deň školského vyučovania pokračovali žiaci a učitelia na Základnej škole s materskou školou na Ulici Ivana Krasku v Trnave-Modranke v tradícii Prvoaprílového učenia.

Ilustračný obrázok k článku Unikátny zážitok na škole v Trnave: Na Prvoaprílovom učení vyučovali hostia a rodičia
17
Galéria

Každoročne spočíva v pozývaní rodičov a zaujímavých hostí, ktorí vystriedajú za katedrou pedagógov a deťom rozprávajú o svojich povolaniach alebo záľubách. Informovala o tom zástupkyňa riaditeľky Gabriela Delinčáková.

Prišiel aj primátor

„My sme si napríklad do 9.A na prvú vyučovaciu hodinu pozvali primátora Petra Bročku,“ uviedla triedna učiteľka Ľubica Lutzbauerová. Žiakov zaujímali rôzne podrobnosti výkonu jeho úradu, čo všetko musí robiť, pýtali sa aj na to, koľko zarába a prečo tento rok zdraželi trnavské elektrobicykle. Primátor deťom odpovedal a poprial im hlavne šťastnú ruku pri výbere strednej školy a svojho budúceho profesijného zamerania.

Pozvanie prijala aj mama jedného zo žiakov, ktorá vedie cestovnú kanceláriu, rozprávala o zážitkoch z rôznych destinácií. „Ďalšia mamička pracuje v SBS-službe, hovorila žiakom o zásadách ochrany osôb i majetku, zaujímali ich aj príbehy o použití tzv. prepadového tlačidla,“ dodala triedna deviatakov.

Prečítajte si tiež

Nechýbali vtipné kostýmy

Do ostatných tried prišli aj ďalší hostia, od ktorých sa deti dozvedeli napríklad zaujímavosti zo života včiel a výroby medu, o pozadí práce fotografa či športového redaktora a komentátora. Hovorili tiež o prvej pomoci, o nástrahách a krásach pestovania poľnohospodárskych plodín i o výrobe jadrovej energie. Do školy prišli aj študenti Strednej poľnohospodárskej školy v Trnave a ukázali, ako sa starať o zvieratá.

„Nezaostali ani naši žiaci, pripravili si prezentáciu o Španielsku, o pletení korbáčov, o fungovaní kolkárne v Modranke a zaujímavosti z histórie a súčasnosti FC Spartak Trnava,“ doplnila zástupkyňa riaditeľky.

Počas Prvoaprílového učenia chodia učitelia i žiaci oblečení v rôznych vtipných kostýmoch, no prekvapením celého dňa boli podľa Delinčákovej živé sochy – manželia Martančíkovci – prišli v štýle Coco Chanel a Leonardo da Vinci.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Ďalšie aktuálne témy

Prvoaprílové učenie na ZŠ v Modranke
17
Galéria
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM